Ana Sayfa Siyaset BDP 3 İsmi Adalet Bakanlığı’na Bildirdi

BDP 3 İsmi Adalet Bakanlığı’na Bildirdi

BDP, Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere 3 ismi Adalet Bakanlığı’na bildirdi.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2013 Çarşamba 18:10
BDP 3 İsmi Adalet Bakanlığı’na Bildirdi

BDP,  Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere 3 ismi Adalet Bakanlığı’na bildirdi. Başvuruda görüşmeyi BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ve BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan’ın BDP adına yapacağı belirtildi.

BDP Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak, İmralı Adası’na gidecek ikinci heyete ilişkin açıklama yaptı. “Bilindiği üzere uzunca bir zamandır BDP’den ikinci bir heyetin İmralı’ya gitmesi gerekiyordu” denilen açıklamada,  Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ile yaptığı görüşmede eş başkanlarla görüşmek ve tartışmak istediğini açıkladığı kaydedildi. Açıklamada, “Öcalan, Hükümetin bu konudaki tutumunu basından takip ettiğini ve çok olumlu bulmadığını da vurgulamıştır. Fakat sürecin tıkanmaması için ikinci bir öneride bulunduğunu BDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan ve Pervin Buldan’dan oluşan ikinci heyeti beklediğini bildirmiştir” denildi.

‘Adalet Bakanlığı’na başvuru yapıldı’

Açıklamada, yapılan toplantıda bu önerinin değerlendirildiği vurgulanarak,“Sayın Öcalan’ın sorun çözücü, tıkanıklığı aşıcı bu yaklaşımını son derece önemli ve değerli bulduk. Bu doğrultuda adı geçen 3 ismin partimizi temsilen Sayın Öcalan ile İmralı’da görüşme yapmak üzere görevlendirilmesine karar vermiş bulunmaktayız. Gerekli başvuru Adalet Bakanlığı'na yapılmış olup partimizin bu kararı doğrultusunda Bakanlığın gerekli işlemleri tamamlayarak heyetin en kısa zamanda İmralı’ya gitmesini sağlamasını beklemekteyiz”denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star