Ana Sayfa Urfa Haberleri BDP, AÇLIK GREVLERİ İÇİN ŞANLIURFA'DA MİTİNG KARARI ALDI

BDP, AÇLIK GREVLERİ İÇİN ŞANLIURFA'DA MİTİNG KARARI ALDI

BDP tarafından cezaevlerinde devam eden açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla Şanlıurfa ve ilçelerinde, 4 Kasım'dan itibaren 'Ölümleri durduralım, demokratik ve barışçıl yöntemler geliştirelim' mitingleri düzenleme kararı aldı.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2012 Cuma 10:55
BDP, AÇLIK GREVLERİ İÇİN ŞANLIURFA'DA MİTİNG KARARI ALDI

BDP Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu üyesi Adnan Etli, parti binasında düzenlediği basın toplantısında açlık grevlerini hatırlattı ve bir an önce sonlandırılması için hükümetin adım atması gerektiğini söyledi. BDP olarak kritik seviyeye gelen açlık grevlerine dikkat çekmek için Şanlıurfa ile Siverek, Viranşehir ve Suruç ilçelerinde miting yapma kararı aldıklarını anlatan Etli, şunları söyledi:

"Açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve milletvekillerinin de katılacağı 'Ölümleri durduralım, demokratik ve barışçıl yöntemler geliştirelim' adı altında miting düzenleyeceğiz. Cezaevlerinde açlık grevi başlatanların iki haklı talepleri bulunuyor ve bu talepler göz ardı edilemez. Cezaevlerinde başlayan süresiz ve dönüşümsüz açlık grevleri ölüm orucuna dönüşmüş durumdadır. Her an cezaevlerinde arkadaşlarımızın ölümleri ile ilgili haberler gelebilir. Ölüm oruçlarının 52'nci günü ve tıbbi olarak kritik aşama aşılmıştır. Maalesef; hükümet ve başbakan bu konuda kamuoyunu gerçekten yanıltacak açıklamalar yapmayı sürdürüyor."

Etli, 4 Kasım'dan itibaren Siverek'ten başlayarak mitingleri gerçekleştireceklerini söyledi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık