Ana Sayfa Urfa Haberleri BDP HEYETİNDEN BAYDEMİR'E TAZİYE ZİYARETİ

BDP HEYETİNDEN BAYDEMİR'E TAZİYE ZİYARETİ

BDP heyeti, ağabeyi Aziz Baydemir'in vefatı dolayısı ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e taziye ziyaretinde bulundu.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2014 Pazartesi 21:14
BDP HEYETİNDEN BAYDEMİR'E TAZİYE ZİYARETİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in ağabeyi olan 52 yaşındaki 8 çocuk sahibi Aziz Baydemir, tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Baydemir ailesi Aziz Baydemir için DiyarbakırHevedanlılar Yas Evi'nde taziye ziyaretlerini kabul etmeye başladı.


BDP heyeti Baydemir'e taziye ziyaretinde bulundu. BDP Eş Genel BaşkanıSelahattin Demirtaş'ın da yer aldığı heyet ziyaretine Şırnak Milletvekili Selma Irmak,Faysal Sarıyıldız, Van Milletvekili Kemal Aktaş, Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan,Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Mardin Milletvekili Gülseren Yıldırım ve Urfail ve ilçe yöneticileri katıldı.

Taziye evinde konuşma yapan BDP Genel Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, ailenin acısını paylaştıklarını belirterek "ölüme insanoğlunun çaresi yoktur, fakat halkımızın taziyeler konusunda duyarlılığı acı gününde bir birine sahip çıkması bizim için çok kıymetlidir, çok değerlidir. Özellikle bir halk olma bilinci bir birinin taziyesine sahip çıkmakla ortaya çıkar" şeklinde konuştu.

Gelen tüm ziyaretçileri kapıda karşılayan Osman Baydemir de bir konuşma yaptı. Baydemir konuşmasında "her şeyden önce ölüm haktır, gün gelecek herkes bir sebepten dolayı ölümü tadacaktır. Öyle görünüyor ki acıya sahip çıkmak hepimizin insani ve ortak paydasıdır. Siyasi fikirlerimiz ne olursa olsun, dünya görüşlerimiz ne olursa olsun, acı karşısında, ölüm karşısında kenetleniyoruz. Benim inancım o ki bu ülkenin selameti, bu ülkede yaşayan tüm anne ve babaların selameti ve evlat acısı yaşamamaları için caba sarf etmek gerekir. İnancım o ki bu en büyük erdemdir, en büyük görevdir. İnşallah bu duygu ile biri birimizle dayanışma içinde olacağız. Ölüm gelecekse haktan gelsin" dedi.

kaynak:www.DiyarbakirHaberleri.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star