Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri BDP Husumetli Aileleri Barıştırdı

BDP Husumetli Aileleri Barıştırdı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde aralarında husumet bulunan Kuran aşiretine mensup Ala ve Usbeka aileleri barıştırıldı.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2013 Cuma 14:44
BDP Husumetli Aileleri Barıştırdı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde aralarında husumet bulunan Kuran aşiretine mensup Ala ve Usbeka aileleri barıştırıldı.

Viranşehir'in Eyüp Nebi Beldesinde verilen barış yemeğine Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, ilçenin ileri gelenleri ve yüzlerce vatandaş katıldı. Daha önce aralarında husumet bulunan Kuran Aşiret Mensuplarından Ala ve Usbeka aileleri yüzlerce kişinin katılımı ile tokalaşarak barıştılar. Barış törenine katılan BDPViranşehir İlçe Yöneticisi Ferzende Ata, "Ailelerimiz bizim parti olarak girdiğimiz bu tür konularda genelde bizi kırmıyorlar. Gerek partimiz gerekse ilçemizin ileri gelenleri bir kavganın kan davasına dönüşmemesi ve kan akmaması için devreye girdiler. Aileler de bizi kırmadılar. Onlara çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Düzenlenen Barış yemeği ile ilgili olarak açıklama yapan İş Adamı Ali Göl ise "Barış yemeği birlikte sağlandı. İnşallah bugünden sonra hiçbir husumet olmaz. Biz akrabayız, dostuz, kardeşiz ve bu ülke hepimizindir. Ülkemiz güzel bir ülke güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. Umarım kardeşliği ve beraberliği yakalarız. Kürt ve Türk halkının kardeşliği içinde elimizden gelen çabayı gösteririz. Bu barışta çaba sarf eden herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Barış yemeği Ala ailesine mensup Mehmet Keskin tarafından verilirken, aile fertlerinden Mustafa Diken ve Eyup Gürbüz birer açıklama yaptılar. Gürbüz ve Diken barışı sağlayan herkese teşekkür etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık