Ana Sayfa Urfa Haberleri BDP KONVOYUNDAKİ ARAÇLARA CEZA KESİLMESİNE TEPKİ

BDP KONVOYUNDAKİ ARAÇLARA CEZA KESİLMESİNE TEPKİ

BDP Şanlıurfa İl Başkanı Celalettin Erkmen, geçen 23 Ocak günü BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kentte düzenlediği mitinge katılanların düzenlediği konvoyda yer alan 81 sürücüye, AK Parti İl binası ile Emniyet Müdürlüğü civarında çeşitli gerekçelerle ceza kesildiğini ileri sürerek tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2014 Çarşamba 20:54
BDP KONVOYUNDAKİ ARAÇLARA CEZA KESİLMESİNE TEPKİ

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, geçen 23 Ocak günü Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir ile birlikte Şanlıurfa'da miting düzenledi. Miting için gelen Demirtaş ve beraberindekiler, kent girişinde BDP'lilerin oluşturduğu konvoy ile karşılandı. Konvoy ile kent merkezine gelen BDP'lilerin bulunduğu 81 araç sürücüsüne iddiaya göre, güzergah üzerindeki Emniyet Müdürlüğü ile AK Parti İl başkanlıklarının bulunduğu kavşaklarda 'ışık ihlali, hatalı şerit değiştirme, trafiği tehlikeye düşürme ve gürültü yapma' gibi kural ihlalleri nedeniyle  ceza kesildi.

'EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLE MUTABAKATA VARILMIŞTI'

BDP İl Başkanı Celalettin Erkmen, miting öncesi Emniyet Müdürlüğü ile görüştüklerini ve kent turu atılacağını, kırmızı ışıklarda durulmayacağını ilettiklerini ve bu konuda mutabakata vardıklarını söyledi. Mutabakata rağmen 81 partililerine keyfi cezaların kesildiğini ileri süren Erkmen, "Bazı partililerimiz miting günü kesilen ve kendilerine ulaşan ceza makbuzlarını bize ulaştırdı, biz de konuyla ilgili hukuki süreç başlatacağız."

Diğer siyasi partilerin yaptığı konvoylara ceza kesilmediğini ve BDP'nin Şanlıurfa'da büyümesinin hazmedilemediği için bu yönteme başvurulduğunu ileri süren Erkmen, konuyu BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici'nin, konuyla ilgili TBMM'yei yazılı soru önergesi verdiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star