Ana Sayfa Siyaset BDP Meclis'e Gitme Kararı Aldı (Video )

BDP Meclis'e Gitme Kararı Aldı (Video )

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Meclis boykotunu bitirdiklerini ve 1 ekimden itibaren Meclis çalışmalarına katılacaklarını açıkladı. Basına kapalı olarak yapılan toplantıda milletvekillerinin ağırlık olarak Meclis'e gitme yönünde görüş bildirdiği ve şartlı olarak Meclis'e gitmeyi kararlaştırdığı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2011 Çarşamba 06:49
BDP Meclis'e Gitme Kararı Aldı (Video )
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel BaşkanıSelahattin Demirtaş, 1 Ekimden itibaren Meclis çalışmalarına katılma kararı aldıklarını bildirdi.  Demirtaş basın mensuplarına yaptığı açıklamada, o günün siyasi koşullarına göre boykot kararı aldıklarını hatırlatarak, bugün gelinen aşamada ise yeniden bir tavır ve duruş belirleme ihtiyacı hissettiklerini söyledi. 

Bugüne kadar Meclis'e dönmeleri konusunda yapılan bütün tartışmalara değer verdiklerini ve birer destek olarak gördüklerini dile getiren belirten Demirtaş, Meclis'e dönmemeleri konusunda yapılan çağrılardaki kaygıları da anladıklarını ifade etti. 

Selahattin Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti: 

Doğruluğuna inandığımız siyasi bir direniş hamlesi olarak 1 Ekimden itibaren meclis çalışmalarına katılma kararı almış bulunmaktayız. Kararımızın, ilgili bütün çevrelerce, demokratik siyasetin önünü açarak, müzakereleri bütün muhatapları ile yeniden ve daha sağlıklı bir çerçevede başlatarak, barışı sağlamak için herkesi daha akılcı davranmaya, boykot kararımıza rağmen kaçırılan barış fırsatının dönüş kararımızla birlikte telafi edilmesini istiyoruz. Emek özgürlük demokrasi bloku olarak önümüzdeki dönemin bütün zorlu süreçlerini karşılamaya hazırız. Geçmiş dönemin yetersizlikleri nedeniyle halkımıza karşı öz eleştirimizi pratiğimizle vereceğiz. Bu kararın hayırlı olmasını diliyoruz.

video linki
http://www.haberler.com/ve-bdp-kararini-acikladi-3022697-haberi/
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık