Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri BDP MİLLETVEKİLİ AYHAN VE 70 KİŞİ BAŞKA İLLERE NAKLEDİLDİ

BDP MİLLETVEKİLİ AYHAN VE 70 KİŞİ BAŞKA İLLERE NAKLEDİLDİ

BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın da bulunduğu 70 tutuklu ve hükümlü, önlem amaçlı olarak Adana ve Bolu'ya nakledildi.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2012 Cuma 13:39
BDP MİLLETVEKİLİ AYHAN VE 70 KİŞİ BAŞKA İLLERE NAKLEDİLDİ
ŞANLIURFA'da, 13 kişinin yaşamını yitirdiği Şanlıurfa E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi'nde, yeniden gerginlik yaşanma ihtimali üzerine aralarında BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın da bulunduğu 70 tutuklu ve hükümlü, önlem amaçlı olarak Adana ve Bolu'ya nakledildi.

Geçen 16 Haziran'da, Eyyübiye Mahallesi'nde bulunan Şanlıurfa E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi'nin C-15 koğuşunda yangın çıktı. Tutuklu ve hükümlülerin kendi aralarında kavga ettikten sonra çıkarıldığı ileri sürülen yangında 3'ü hükümlü 10'u tutuklu 13 kişi yaşamını yitirdi, 5 kişi de yaralandı. Olaylardan 2 gün sonra bu kez Çocuk Koğuşu'nda çıkarılan yangında çok sayıda tutuklu ve hükümlü ile güvenlik gücü yaralandı. 


1'İ MİLLETVEKİLİ 71 TUTUKLU VE HÜKÜMLÜ NAKLEDİLDİ

Güvenlik güçleri, dün gece Şanlıurfa Cezaevi'nde yeniden isyan çıkarılacağı bilgisine ulaştı. Başsavcılık, cezaevi yönetimi ve güvenlik güçlerinin yaptığı ortak değerlendirme sonrası daha önce 300 civarında tutuklu ve hükümlünün nakledildiği Şanlıurfa Cezaevi'nde bulunan siyasi suçluların tamamının başka illere nakledilmesini kararlaştırdı. Adalet Bakanlığı'nın da onayının ardından aralarında BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın da bulunduğu 71 tutuklu ve hükümlü, Bolu'daki ve Adana'daki cezaevlerine nakledildi. Gece yarısı polis eskortu eşliğinde nakil araçları ile yola çıkarılan tutuklu ve hükümlülerin 10'u Adana'ya, 61'i ise Bolu'ya gönderildi.

KCK davası kapsamında tutuklanan ve cezaevinde bulunduğu süreçte milletvekili seçilen BDP'li İbrahim Ayhan'ın, Adana F Tipi Cezaevi'ne konulduğu öğrenildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa beklediği yağmurlara kavuştu

Urfa beklediği yağmurlara kavuştu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık