Ana Sayfa Urfa Haberleri BDP Şanlıurfa İl Başkanlığına Fatma İzol seçildi.

BDP Şanlıurfa İl Başkanlığına Fatma İzol seçildi.

Belediye Nikah Salonu'nda yapılan BDP İl Kongresine BDP Urfa Milletvekili İbrahim Binici, Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan ile Murat Karayılan'ın kardeşi Bozan Karayılan'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 800 partili katıldı..

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2011 Pazar 20:18
BDP Şanlıurfa İl Başkanlığına Fatma İzol seçildi.
Kongre öncesi salonda bir konuşma yapan vekil Binici, Öcalan'ın 90 günü aşkın süreden bu yana avukatları ile görüştürülmemesinin savaş ve ölümlerin artmasına zemin hazırladığını söyledi.

Öcalan’ın hücresinde Kürt sorununa yönelik çözümler ürettiğini söyleyen Vekil Binici “Kürt sorunun çözümü için Öcalan’la diyaloga gidilmeli. 21'inci yüzyılda bir halkın kimliği, dili inkar ediliyor, yok sayılıyorsa o zaman bize direnmek düşüyor. 90 günü aşkındır, Öcalan avukatlarıyla görüştürülmüyor. Bu da savaşın ve ölümlerin giderek artmasına neden olmasına zemin hazırlamaktır. Bir an evvel tecrit koşullarının kaldırılması İmralı Cezaevi'nin kapatılması, yine Öcalan'ın sağlık ve özgürlüğünün koşullarının yaratılıp Kürt sorununun demokratik bir çözüm zemininde tartışılması ve olanaklarının yaratılması elzemdir" diye konuştu.


İbrahim Binici, KCK operasyonlarıyla 5 bin kişinin rehin tutulduğunu da konuşmasında sözlerine ekledi. Yapılan konuşmaların ardından oy kullanımına geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde BDP İl Başkanlığı görevine Fatma İzol getirildi. (İPEKYOL)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star