Ana Sayfa Güncel BDP'DEN, ALPERENLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

BDP'DEN, ALPERENLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Bingöl İl Başkanlığı yöneticileri, geçtiğimiz Cuma günü Alperen Ocakları üyeleri ile yaşanan gerginliğin ardından, bugün Bingöl Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 16 Haziran 2014 Pazartesi 20:49
BDP'DEN, ALPERENLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Geçtiğimiz Cuma günü, Bingöl'den, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'ne gitmek isteyen ancak güvenlik güçlerinin izin vermemesi üzerine kent merkezine dönerek, BDP İl binasını taşlamış ve binaya hasar vermişti. Aralarında Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzel ile birlikte Bingöl Şehit Aileleri, Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) üyeleri şehir turu yaparken, BDP'lilerle gerginlik yaşanmıştı.Bir polisin yaralandığı olayın ardından bugün BDP il binasının önünde toplanan kalabalık bir grup, saldırıyı kınamak için Bingöl Adliyesi önüne kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.

Aralarında Hakların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan ve Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın da bulunduğu grup, adliye önünde bir süre oturma eylemi yaptı.Burada konuşan BDP Bingöl İl Başkanı Halis Yurtsever, saldırının önceden bilindiğini, saldırı öncesi önlem aldıklarını belirterek, "Partimize dönük saldırı gerçekleştirilmek istenmiştir. Ancak bu çeteci, faşist ve kışkırtıcı saldırıyı önceden bildiğimiz için önlemini almış ve büyük bir direniş sergileyerek geri püskürtmüştük. Bizler de Barış ve Demokrasi Partisi olarak bu provokatif saldırılara yabancı değiliz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada misliyle karşılık vereceğimizi belirtmek istiyoruz" dedi.HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan ise, saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, "Bu saldırı, buradaki yetkililerin gözü önünde, göz göre göre gerçekleştirilmiştir. Bizim talebimiz bu saldırıyı gerçekleştirenlerin biran önce yargı önüne çıkarılması, bunun hukuki takibatının yapılmasıdır" diye konuştu.Son olarak bir konuşan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız da, geçmişte olduğu gibi bu tür saldırılara karşı direneceklerini ifade ederek, "Bingöl?de faşist, çeteci unsurlar tarafından partimize karşı bir saldırı gerçekleşmiştir.

Biz bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Bu saldırı özelikle buradaki yetkililerin gözü önünde; göstere göstere 'geliyorum' diyerek, gerçekleşen bir saldırıydı. Silahla partimiz hedeflenerek, göz göre göre polislerin arasında, bu silahlı saldırı gerçekleşiyorsa bunun en başta sorumlusu ve hesap vermesi gereken de, buradaki emniyet müdürlüğü ve valiliktir" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star