Ana Sayfa Urfa Haberleri BDP'den Halk Toplantısına Katılım Çağrısı

BDP'den Halk Toplantısına Katılım Çağrısı

Viranşehir ilçesinde 13 Mayıs Pazartesi günü BDP'li milletvekillerinin yapacağı halk toplantısına BDP İlçe örgütü tarafından katılma çağrısı yapıldı

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2013 Perşembe 08:44
BDP'den Halk Toplantısına Katılım Çağrısı

13 Mayıs Pazartesi günü saat 17.30'da BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Batman Milletvekili Ayla Akat Ata ve Urfa Milletvekiliİbrahim Binici'nin katılacağı halk toplantısı Urfa'nın Viranşehir ilçesinde yapılacak.

Çözüm sürecinin anlatıldığı "Demokratik Kurtuluş ve Özgür Yaşam" şiarıyla yapılacak toplantı öncesi BDP İlçe örgütü bir basın toplantısı ile yurttaşlara halk toplantısına katılım çağrısı yaptı. Kışla Mahallesinde bulunan BDP İlçe binasında yapılan açıklamaya BDP İlçe Eşbaşkanları Halis Aktaş, Servet Kılıç ve BDP ilçe yöneticileri katıldı. Açıklama yapan BDP İlçe Eşbaşkanı Halis Aktaş, Sürecin halka anlatılacağına dikkat çekerek, "Tarihi günler yaşıyoruz. 21 Mart Amed Newroz'unda Sayın Öcalan'ın tarihi çağrısı üzerine bugün çekilmeler başlıyor. Bizler bu sürecin sekteye uğramasını istemiyoruz. Milletvekillerimiz Eşbaşkanımız ile 13 mMayıs'ta ilçemize gelerek bir halk toplantısı ile süreci aktaracaklar. 13 Mayıs Pazartesi günü saat: 17.30'da Belediye Med Kültür ve Sanat Merkezi Amfi Tiyatro Salonunda yapılacak toplantımıza tüm halkımızı bekliyoruz. EşBaşkanımız Sayın Gültan Kışanak, İstanbul Milletvekilimiz Sırrı Süreyya Önder, Batman Milletvekilimiz Ayla Akat Ata ve Urfa Milletvekilimiz İbrahim Binici toplantıya katılacaklar. Bir gemiye bindik yol alıyoruz. Bu gemi su alırsa hepimiz suların dibine gömülürüz. Bu nedenle bu sürece katkı sunmalıyız" diye konuştu.

 

PROĞRAM;
13.05.2013 PAZARTESİ GÜNÜ EŞGENEL BAŞKAN VE MİLLETVEKİLERİMİZ SAAT:10;30 DA HAVAALANINDA KİTLESEL KARŞILAMA YAPILACAKTIR. AKABİNDE SAAT:12;30 DA HALFETİ İLÇESİNDE HALK TOPLANTISI DÜZENLENECEKTİR. AYNI GÜN SAAT:18;00 DE VİRANŞEHİR İLÇESİNDE HALK TIPLANTISI TERTİP EDİLMİŞTİR.
14.05.2013 SALI GÜNÜ SAAT:10.,00 DA CEYLANPINAR, SAAT,13,00 DE SİVEREK VE SAAT:17;00 DE KARAKOYUN İŞMERKEZİ ÖNÜNDE HALK TOPLANTILARI DÜNLENECEKTİR. AYNI GÜN SAAT:20;00 DE MOZAİK TE BULUNAN SALONDA STK'LAR, KANAAT ÖNDERLERİ İLE BARIŞ SÜRECİNE DAİR DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILACAKTIR.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık