Ana Sayfa Urfa Haberleri BDP'li Pervin Buldan Ceylanpınar'dan Seslendi

BDP'li Pervin Buldan Ceylanpınar'dan Seslendi

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, "Ana dilde savunma" imkanı getiren kanunun yürürlüğe girmesine ilişkin, "Her şeye rağmen bu yasanın TBMM'den çıkmasını yine olumlu bir adım olarak görüyoruz, en azından barış sürecine katkı sunacak bir yasa olarak değerlendiriyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2013 Cumartesi 23:39
BDP'li Pervin Buldan Ceylanpınar'dan Seslendi

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, "Ana dilde savunma" imkanı getiren kanunun yürürlüğe girmesine ilişkin, "Her şeye rağmen bu yasanın TBMM'den çıkmasını yine olumlu bir adım olarak görüyoruz, en azından barış sürecine katkı sunacak bir yasa olarak değerlendiriyoruz" dedi.

Buldan, partisinin Ceylanpınar ilçe başkanlığını ziyaretinde, İmralı görüşmesi için parti olarak yaptıkları başvuruya henüz olumlu ya da olumsuz bir cevap verilmediğini ancak bu sürecin çok fazla uzatılmaması gerektiğini belirtti.

"Ana dilde savunmaya" imkan getiren yasayla ilgili düşüncelerini dile getiren Buldan, "Sadece kendi ana dillerinde savunma yapabilmelerinin önü açıldı ama bu savunmayı yapabilmeleri için de tercümanları kendilerinin tutması gerekiyor. Bu, çok olumlu bir şey değil. Ancak her şeye rağmen bu yasanın TBMM'den çıkmasını yine olumlu bir adım olarak görüyoruz, en azından barış sürecine katkı sunacak bir yasa olarak değerlendiriyoruz" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star