Ana Sayfa Urfa Haberleri BDP'Lİ VEKİL BİNİCİ VE ÖCALAN'IN KARDEŞİ BİRLİKTE GELDİ

BDP'Lİ VEKİL BİNİCİ VE ÖCALAN'IN KARDEŞİ BİRLİKTE GELDİ

BARIŞ ve Demokrasi Partisi (BDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, İran güvenlik güçleri ile girilen çatışmada öldürülen 'Kendal Baran' kod adlı Necmi Maç isimli PKK'lı için Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesi'nde kurulan taziye çadırını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2011 Çarşamba 17:53
BDP'Lİ VEKİL BİNİCİ VE ÖCALAN'IN KARDEŞİ BİRLİKTE GELDİ
BARIŞ ve Demokrasi Partisi (BDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, İran güvenlik güçleri ile girilen çatışmada öldürülen 'Kendal Baran' kod adlı Necmi Maç isimli PKK'lı  için Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesi'nde kurulan taziye çadırını ziyaret etti. 

Necmi Maç için kurulan çadıra taziye ziyareti yapan BDP'li Binici'ye, PKK lideriı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan'da eşlik etti.İran ordusunun PKK'nın İran'daki kolu olan PJAK'a yönelik 2 Eylül'de düzenlediği operasyonda; 'Kendal Baran' kod adlı Necmi Maç öldürüldü. Necmi Maç ölüm haberi geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesi'nde yaşayan yakınlarına ulaştı. Hilvan'ın Bağraç Köyü'nde yaşayan ve daha önce de Mehmet Maç isimli çocukları çatışmada öldürülen Maç ailesi mensupları, PKK'ya 2008 yılında katılan Necmi Maç'ın ölüm haberinin ardından köyde taziye talebini kabul etmedi.Ailenin taziye talebini kabul etmemesi üzerine ilçe merkezinde BDP üyeleri tarafından Necmi Maç adına taziye çadırı kuruldu. Yenimahalle İnönü Caddesi üzerindeki BDP ilçe teşkilatı yakınlarındaki boş bir alanda kurulan taziye çadırının içine Necmi Maç posteri ile PKK'yı simgeleyen bayraklar  asıldı. 
Necmi Maç için açılan taziye çadırını; dün akşam saatlerinde BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ile PKK lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan ziyaret etti. BDP İl Başkanı Adnan Etli'nin de eşlik ettiği taziye ziyareti için ilçeye gelen BDP'li Binici ile Mehmet Öcalan'ın yakalarına Necmi Maç'ın fotoğrafı iliştirildi. Binici ve Öcalan'ın çadıra geçmesinin ardından alanda bulunan kalabalık Necmi Maç için zafer işareti yaparak saygı duruşunda bulundu. Necmi Maç taziyesinde BDP'li İbrahim Binici, çadırda bulunanlara Kürtçe konuşma yaptı.
Haber: BDP'liler Terörist Taziyesine Kabul Edilmedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star