Ana Sayfa Urfa Haberleri BDP'NİN EN FAZLA 'SORANI' ALTAN TAN

BDP'NİN EN FAZLA 'SORANI' ALTAN TAN

Barış ve Demokrasi Partili (BDP) milletvekilleri arasında en fazla yazılı ve sözlü soru önergesi veren Diyarbakır Milletvekili Altan Tan oldu.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2014 Salı 15:04

BDP'NİN EN FAZLA 'SORANI' ALTAN TAN

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) 26 milletvekili bulunan BDPmilletvekillerince hükümete 3 bin 280 yazılı ve sözlü soru soruldu. En fazla soru önergesi veren ise 758 yazılı önergesiyle BDP Diyarbakır Milletvekili Altan oldu. Tan'ı 336 önergeyle Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, 279 önergeyle BingölMilletvekili İdris Baluken ve 266 önergeyle Iğdır Milletvekili Pervin Buldan takip etti. BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari Milletvekili Esat Canan,Mardin Milletvekili Gürsel Yıldırım, Siirt Milletvekili Gültan Kışanak ve ŞırnakMilletvekili Selam Irmak'ın yazılı ve sözlü soru önergeleri bulunmuyor. ŞanlıurfaMilletvekili İbrahim Ayhan, Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız birer, BatmanMilletvekili Bengi Yıldız ise 2 önergeyle en az önerge veren vekiller oldu.

HDP'DE TÜZEL ÖNDE

HDP'ye katılan eski BDP'li İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in 38, Sebahat Tuncel 101, Abdullah Levent Tüzel'in 314 ve Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nün ise 71 önergesi bulunuyor. Siyasi yasaklı milletvekilleri Diyarbakırbağımsız milletvekili Leyla Zana ve Mardin bağımsız milletvekili Ahmet Türk'ün birer, Van bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk'un ise 73 önergesi bulunuyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star