Ana Sayfa Siyaset BDP'ye Kilit mi Vurulucak

BDP'ye Kilit mi Vurulucak

Siyasi Partiler Yasasını inceleyeceği ve herhangi bir 'bağ' bulması halinde Anayasa Mahkemesi'ne, BDP hakkında bir dava açabileceği de gündeme geldi.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2011 Cuma 14:27
BDP'ye Kilit mi Vurulucak
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği yazıda KCK operasyonları kapsamında elde edilen bilgiler çerçevesinde, KCK ile BDP arasında organik bağ tespit ettiğini bildirdi.

KCK soruşturması kapsamında tüm Türkiye'de başlatılan operasyonlarda tutuklananların verdikleri ifadelerin tamamı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından BDP ile ilişkili olduğu gerekçesiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, KCK soruşturması kapsamında tutuklananların bazılarının BDP'nin il ve ilçe yöneticileri olduğunu belirterek, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği yazıda, "Soruşturmaya esas olan ekte ve klasörlerde yer alan tutunaklardan anlaşılacağı üzere KCK-TM yapılanmasının gerçekleştirdiği toplantıların Barış ve Demokrasi partisi'nin İl Başkanlığı ve değişik ilçe başkanlığı binalarında, söz konusu partinin gözetim ve denetiminde gerçekleştirildiği, bu surette BDP ile KCK TM yapılanması arasında fiili bir bağlantının bulunduğu anlaşılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Gönderilen bu belge çerçevesinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Siyasi Partiler Yasasını inceleyeceği ve herhangi bir 'bağ' bulması halinde Anayasa Mahkemesi'ne, BDP hakkında bir dava açabileceği de gündeme geldi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık