Ana Sayfa Urfa Haberleri BEBEK HASRETİ 4 YIL SONRA SON BULDU

BEBEK HASRETİ 4 YIL SONRA SON BULDU

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine yerleşen Suriyeli Abdulkadir-Midya Halid çiftinin 4 yıl sonra boyunca çektikleri çocuk hasreti, Türkiye'deki tedavilerinin ardından dünyaya gelen ikiz bebeklerle sona erdi.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2015 Salı 04:49
BEBEK HASRETİ 4 YIL SONRA SON BULDU

Suriye'nin Rasulayn 4 yıl önce evlenen Abdulkadir-Midya çifti çok istelerine rağmen 4 yıldır bebekleri olmuyordu. Ülkelerindeki hastanelerde yapılan tüm tedavilere rağmen bebekleri olmayan çift, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak, Türkiye'ye geçmeyi başardı.Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezine başvuran Midya Halid, yumurtalık hormonları ile ilgili gördüğü 2 yıllık tedavinin ardından hamile kaldı. Çift, 9 ay sonra ise şok eden bir sevinç yaşadı. çiftin çocuk hasreti yaklaşık 4 yıl sonra ikiz bebekle sona erdi.
Çift, kız olan bebeklerine, Avrupa'yla geçmek isterken suda boğularak ölen ve deniz kıyısındaki görüntü ile dünyanın dikkatini çeken Aylan'ın ismini verirken, erkek olan bebeklerine ise Suriye'nin Şam kentindeki Yermük kampında çektiği açlıkla gündeme gelen Emira'nın ismini verdi.
Viranşehir'deki özel bir merkezinde, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapan Op.Dr. Mert Ulaş Barut, dünyaya gelen bebeklerin sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti.
Çiftin bebek sahibi olabilmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Barut, "Suriyeli hastamız bize başvurduklarında bebek sahibi olmak istediklerini belirttiler. Bizde yaptığımız inceleme tedavi ve tetkikler sonucunda yumurta hormonlarında problem tespit ettik. çiftin bebek sahibi olabilmesi için elimizden gelen tüm çabayı, imkanları seferber etti. Sonuçta genç çiftimiz ikiz bebek sahibi oldu. Ciddi bir mutluluk taşımakla birlikte bu yavrucakların bakımı için ciddi bir desteğe ihtiyaçları var. Umarım yetkililer bu konuda gerekli hassasiyeti gösterirler" dedi.
Özel Hastanenin müdürü İlyas Aldınalp ise ikiz bebeği dünyaya getiren doktor Mert Ulaş Barut'un daha önce de başka bir çiftin üçüz bebek sevincine vesile olduğunu hatırlattı. Aydınalp,"Hastanemizde son derece titizlikle yapılan tedavi ve tetkikler sonucunda Halid çifti ikiz bebeklere kavuştu. Doktorumuz daha öncede bir çiftin üçüz doğum yapmasına vesile olmuştu. Doktorumuzu bu başarılı tedavisinden dolayı kutlarken genç çifte de ikizleri ile birlikte ömür boyu mutluluklar dilerim" diye konuştu.
4 yıllık hasretin ikiz bebekle bitmesinin şokunu yaşadıklarını belirten Halid çifti ise "4 yıldır evliyiz ama çocuğumuz olmuyordu. Tedavinin ardından ikiz bebek sahibi olduk. Bir kızımın ismini Aylan olarak koydum. Çok mutluyuz" dedi.
iki bebeğe bakmakta zorlandığını belirten baba Abdulkadir Halid, "Ben gündelik işlerde çalışıyorum. Bazen günlerce iş bulamıyorum. Yetkililerden bizlere ve ikizlerimize destek çıkmalarını bekliyoruz" dedi.
Hastanedeki hemşire ve görevlilerin ilgi odağı olan Suriyeli ikizler ve ailesi, hayır sevenlerden uzatılacak yardım elini bekliyor.

YORUMLAR
  • yorum2015-10-13 08:09:14Semih

    Mutluluklarının devamını dileriz. Ancak " Suriyeli ikizler ve ailesi, hayır sevenlerden uzatılacak yardım elini bekliyor." Cümlesi ilginç. Türkiye kendi insanını doyurdu da şimdi sizi doyuracak. Başkasından gelecek yardıma güvenerek çocuk sahibi olunmaz. Saldım çayıra Mevlam kayıra, olmuş bu iş. Şöyle bir örnek verelim.Çok çalışarak büyük emekle kazandığınız tek bir ekmeğiniz var ve bunu beş çocuğunuza böleceksiniz.Bu arada oradan tanımadığınız biri üstelik çalışabilecek güçte.Bu ekmeğin yarısını sizden istiyor. Verirseniz çocuklarınız aç kalacak. Karşı taraf ise hazıra konmak istiyor.Yine de verir misiniz.Durum bu aslında.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık