Ana Sayfa Sağlık BEBEK MOĞOL'A UYGUN HASTANE BULUNAMIYOR!

BEBEK MOĞOL'A UYGUN HASTANE BULUNAMIYOR!

Şanlıurfa'daki OSM Ortadoğu Hastanesi'nde kalbindeki ve belindeki sorunla doğan Bebek Moğol için uygun hastane bulunamıyor.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2015 Çarşamba 10:41
BEBEK MOĞOL'A UYGUN HASTANE BULUNAMIYOR!

Şanlıurfa'da geçtiğimiz hafta OSM Ortadoğu Hastanesi'nde dünyaya gelen ve henüz ismi konulmayan bebek Moğol, kalbindeki damar tıkanıklığı ve belindeki bir rahatsızlıkla dünyaya geldi.

Solunum cihazına bağlı olarak yaşama tutunmaya çalışan bebek Moğol, tedavisi için hem çocuk kalp cerrahi servisinin hem de yeni doğan ünitesinin olduğu bir hastaneye sevk edilmesi gerekiyordu.

Ancak hem ailenin hem de 112'nin aramalarına rağmen uygun bir hastanenin bulunmaması Moğol ailesine zor durumda bıraktı. Torunu için yaklaşık bir haftadır hastane önünde beklediğini kaydeden bebek Moğol'un ninesi Müzeyyen Moğol kendilerine bir yardım elinin uzatılmasını bekliyor.

Nine Moğol, "Çarşamba günü bizim çocuğumuz saat 09:00 civarında doğdu OSM Hastanesinde. Sağ olsunlar çocuğumuza çok iyi bakıyorlar ama onlar da, bizler de hastaneye arıyoruz. Şimdiye kadar hiçbir hastane bulunmadı. Hiçbir cevap bulamadık. 112 servisini ilk günden bizim hastane aramış. Biz de arıyoruz ama bulamıyoruz. Hiçbir hastane bebeğimizi kabul etmiyor. Bebeğimiz solunum cihazına bağlıdır. Allah rızası için bütün yetkililerden rica ediyorum. Ne olur, çocuğumuzu yetiştirecek, onu ameliyat edecek bir hastane bize lazımdır. Başka bir şey istemiyoruz. Bir haftadan beridir ben bu hastanenin önündeyim. Oğlumla gelinim kimseyle görüşemiyorlar. Çünkü çok kötü durumdadırlar her ikisi. 112 arıyor, biz de arıyoruz. Hepimiz başvuruyoruz. Nasıl, neden kabul etmediklerini de bilmiyorum. Bebeğimizin kalp damarında tıkanıklık var. Bir de belinde bir hastalık var. Doktorumuz çok iyi bakıyor" dedi.

Ailenin bebek Moğol için nakil etmeyi düşündüğü hastaneler ise sadece Ankara, İstanbul,İzmir ve Bursa gibi metropollerde bulunuyor. 

 

(Kaynak: Gazeteipekyol)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık