Ana Sayfa Urfa Haberleri BEDEN EĞİTİM ÖĞRETMENLERİNDEN AYAKKABILI PROTESTO

BEDEN EĞİTİM ÖĞRETMENLERİNDEN AYAKKABILI PROTESTO

ŞANLIURFA’da, bir grup beden eğitimi öğretmeni, teknik ve meslek liselerinde beden eğitimi dersinin kaldırılmasını ayakkabılarını ters çevirerek protesto etti.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2014 Perşembe 06:42
BEDEN EĞİTİM ÖĞRETMENLERİNDEN AYAKKABILI PROTESTO

Dün Öğle saatlerinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplanan yaklaşık 50 beden eğitimi öğretmeni, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu'nun yarı yıl tatilinde aldığı karar ile teknik ve meslek liselerinde beden eğitimi derslerinin kaldırılmasını protesto etti. Grup adına konuşan öğretmen Mehmet Mustafa Dağ, ilkokuldan lise son sınıfa kadar beden eğitimi dersinin son derece önemli olduğunu ve dokunulmaması gerektiğini söyledi. 10 yıldır eğitim sisteminin bir türlü rayına oturmadığını, yaz boz tahtasına döndüğünü ileri süren Dağ, "Günü birlik değişen kanunlar hayatımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Urfa’da olan bir deyim vardır. 'Ayakkabıları ters çevirince içine şeytan ve olumsuzluklar girer' sözüne istinaden bizlerde ayakkabılarımızı ters çevirip Milli Eğitim Bakanlığı’nın içindeki şeytanın çıkması için burada toplandık" dedi.

Açıklamanın ardından ıslıklar eşliğinde spor ayakkabılarını ters çeviren beden eğitimi öğretmenleri daha sonra gözleri kapalı şekilde kaleye gol attı. Öğretmenler protestolarının ardından alandan ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık