Ana Sayfa Urfa Haberleri BEDEN EĞİTİMİ ÖZEL YETENEK SINAVLARI BAŞLADI

BEDEN EĞİTİMİ ÖZEL YETENEK SINAVLARI BAŞLADI

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Osmanbey yerleşkesi beden eğitimi spor salonunda yapılan özel yetenek sınavlarına 204 bayan,887 erkek,12 milli sporcu olmak üzere toplam 1103 aday müracaatta bulundu.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2014 Çarşamba 11:31
BEDEN EĞİTİMİ ÖZEL YETENEK SINAVLARI BAŞLADI

Yapılan sınavları yerinde inceleyen üniversite rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu “Gerek kayıtlar gerekse özel yetenek sınavları son hız ile devam etmekte, hiçbir sorun yaşamamaktayız,kayıtlar için gelen öğrencilerimiz otogarda kurduğumuz Harran Üniversitesi danışma masası ve Osmanbey yerleşkesine ulaşım servisini çok rahat kullanmaktadırlar dedi.”

Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencileri tebrik ederek başarılar dileyen Rektör Mutlu özel yetenek sınavları için sağlıklı bir sınav ortamının olduğunu resim,müzik, beden eğitimi sınavlarının tamamının kayıt altına alındığını, adayların aldıkları puanı anında görülmekte olduğunu, adayın, aile ve yakınları için kurulan tribünlerde dev ekranlar aracılığıyla performanslarını rahatlıklaizlendiğini söyledi

Harran üniversitesinin Yüzde 96 lık bir dilimle tercih edilen bir üniversite olduğunu söyleyen rektör mutlu;” bu seviyeler gelmede emeği geçen herkese teşekkür etti”.

Beden eğitimi yüksekokulu Müdürü Prof.Dr Atilla Gür yaptığı açıklamada;“Sınavların 4 gün boyunca devam ettiğini,aşırı sıcaklar dolayısıyla özel yetenek sınavları tarihlerin okulların açılmasına yakın yaptıklarını söyledi.”

Harran üniversitesinin tercih edilen bir üniversite olduğunu ifade eden Dr. Gür sınavlara aşırı başvurunun olduğunu ifade etti. Sınavların iki aşamalı olduğu ve 35 kişilik bir ekiple yapıldığın,ailelerin dışarı kurulan dev ekranda sınavları izlediklerini söyledi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık