Ana Sayfa Güncel BEDİÜZZAMAN "EVLAD-I MANEVİYEM DEMİŞTİ"

BEDİÜZZAMAN "EVLAD-I MANEVİYEM DEMİŞTİ"

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Mustafa Sungur Hocaefendi, Hakk'a yürüdü.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2012 Cumartesi 15:53
BEDİÜZZAMAN

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Mustafa Sungur Hocaefendi, Hakk'a yürüdü.

Şeker ve tansiyon rahatsızlığı bulunan ve beyninde damar tıkanıklığı sebebiyle bir süredir FatihÜniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören Mustafa Sungur, bugün vefat etti.

Risale-i Nur'ları 17 yaşında tanıyan ve 1954 yılından 1960'a kadarBediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin hizmetinde bulunan Sungur,Bediüzzaman tarafından, 'nur kahramanı' olarak tanımlanmıştı.

BEDİÜZZAMAN "EVLAD-I MANEVİYEM DEMİŞTİ"

Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin "Evlad-ı Maneviyem" (Manevi evladım) dediği talebesi Mustafa Sungur uzun süredir FatihÜniversitesi Sema Hastanesi 'nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altındaydı.

Hastaneye ilk kaldırıldığında şeker ve tansiyonu yüksek olan ve de beyninde damar tıkanıklığı tespit edilen Mustafa Sungur'un sağlık durumu hakkında doktoru Yoğun Bakım Uzmanı Hüseyin Fidan arasıra açıklamalar yapıyordu.

Fidan, Sungur Ağabeyi'nin sağlığında eskiye oranla iyileşmenin gözlendiğini belirterek, nörolojik durumunda ise bir değişikliğin olmadığını söylemişti ancak ecel Mustafa Sungur'u yakaladı.

Tedavisi sırasında yemek yiyemeyen Mustafa Sungur, sıvıyla beslenebiliyordu. Tedavisi; genel durumu takip, antibiyotik ve sıvı takviyesi şeklinde devam ediyordu.

 

 

kaynak: haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü resmen iptal oldu

Karaköprü resmen iptal oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık