Ana Sayfa Urfa Haberleri BELEDİYDEN EVDE BAKIM HİZMETİ

BELEDİYDEN EVDE BAKIM HİZMETİ

Haliliye Belediyesi tarafından başlatılan 'Evde bakım hizmeti' uygulaması kapsamında bakıma muhtaç kişilerin evleri belediye görevlileri tarafından temizleniyor.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2016 Çarşamba 14:37
BELEDİYDEN EVDE BAKIM HİZMETİ

Haliliye Belediyesi tarafından 4 ay önce başlatılan 'Evde bakım hizmeti' uygulaması kapsamında yaşlı ve bakıma muhtaç ailelerin evleri belediye görevlileri tarafından temizleniyor. Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 6 kişilik ekip önceden belirlenen evlere giderek evde temizlik yapıyor. Ayda 2 defa yapılan ev temizliğinde görevliler camları silerek, mutfak ve evin içerisini temizliyor.


Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Ertuğrul Gazi Mahallesi'nde oturan Hikmet ve Fatma Turan çiftinin evini ziyaret etti. Evde bakım hizmeti ekiplerinin çalışmalarını inceleyen Başkan Demirkol, Fatma Turan'ı belediye olarak yılın kadını seçtiklerini belirterek çiçek verdi. Görevliler tarafından yapılan kahveyi içen Başkan Demirkol, "Haliliye Belediyesi olarak evde bakım hizmetini başlattık. Maddi olarak muhtaç olsa da olmasa da sağlığını kaybetmiş ve kendi kişisel ihtiyaçlarını temin edemeyecek ailelerin evlerini temizlemek için evde bakım hizmetini başlattık ve yalnız değilsiniz sloganıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle evde bakım hizmeti alan Fatma Turan'ı yılın kadını seçtik" diye konuştu.


Hikmet ve Fatma Çifti ise yapılan hizmetten memnun olduklarını kaydetti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık