Ana Sayfa Urfa Haberleri BELEDİYE 15 MİLYONLUK VURGUNDAN KURTULDU

BELEDİYE 15 MİLYONLUK VURGUNDAN KURTULDU

BELEDİYE 15 MİLYONLUK VURGUNDAN KURTULDU

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2015 Cuma 04:50
BELEDİYE 15 MİLYONLUK VURGUNDAN KURTULDU

Büyükşehir belediyesi 15 milyon liralık vurgunu fark etti ve ihaleyi iptal ettirdi. Şanlıurfa’da yayımlanan Gazete İpekyol’un bugünkü manşetinde yer alan haberde bundan yaklaşık 10 gün önce ilçelere bağlı köy yollarının yapımı için büyükşehir belediyesi tarafından bir ihale yapıldı.

Mustafa Arısüt’ün özel haberine göre büyükşehir belediyesinin seçim öncesi köylerin yollarını yetiştirmek zorunda olduğunu bilen firmalar katıldıkları ihalede neredeyse yok denecek kadar az oranda bir kırım yaptılar.

Habere göre kendi aralarında daha önce anlaştıkları öne sürülen bu firmalar çok az bir kırımla ihale belirlenen firma üzerinden alınmak istedi.

Yaklaşık 40 milyon liralık ihalede şaibe olduğunu fark eden belediye yetkilileri durumu Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e bildirdiler.

Güvenç, 15 milyonluk bir vurgunun söz konusu olduğunu anlar anlamaz kamu menfaatini göz önünde bulundurarak ihaleyi iptal ettirdi.

Konu daha sonra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati’ye iletildi. Nebati ile Güvenç arasında yapılan istişare sonunda ihalenin şaibeli olduğuna kanaat getirildi ve iptalin yerinde olduğu anlaşıldı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık