Ana Sayfa Urfa Haberleri Belediye Başkan Yardımcısının Evine Roketatar Mermisi İsabet Etti

Belediye Başkan Yardımcısının Evine Roketatar Mermisi İsabet Etti

Ceylanpınar'da Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Acet'in evinin duvarına ve bahçesine gece saatlerinde çeteci gruplar tarafından atılan 3 adet roketatar mermisi isabet etti.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2013 Salı 05:02
Belediye Başkan Yardımcısının Evine Roketatar Mermisi İsabet Etti

Ceylanpınar'ın Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde bulunan BDP'li Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Acet'in evinin duvarına ve bahçesine isabet eden 3 roketatar mermisini incelemek için polis sabah saatlerinde bölgeye gelerek, güvenlik kordonu oluşturdu. Polisin çalışmasını izlemek için mahalleden de çok sayıda kişi evin etrafında toplandı. Polisin incelemeleri devam ederken bir anda Serêkaniyê tarafından bir roketatar mermisi daha incelemenin yapıldığı yere düştü. Polislerin incelemesi sırasında bölgeye düşen roketatar mermisi nedeniyle polisler ve çevredeki yurttaşlar can havliyle kendilerini yere attı. Polisin "roket geliyor yere yatın" şeklinde bağırması üzerine yurttaşlar etrafa dağılırken polisler de yere uzandı. Merminin patlamaması büyük bir faciayı önlerken, herkes büyük bir panik yaşadı.

Olay yerinde incelemede bulunan polisler, roketatar mermisinin çetecilerin karargah olarak kullandığı zirai ofis binası civarından atıldığını söyledi.

Çok sayıda BDP yönetici ve üyeleri ile halk da olay yerinde toplanmaya başladı.

Polisten alınan bilgiye göre son günlerde Ceylanpınar'a 8 roketatar mermisinin düştüğü, bunlardan 5'inin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki evlere isabet ettiği öğrenildi.

Ceylanpınar'ın Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ne gece saatlerinde çok sayıda uzun namlulu silah ve uçak savar mermisinin yanı sıra, 3 adet de roketatar mermisi daha düşmüştü. Roketatar mermileri BDP'li Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Acet'in evinin duvarına ve bahçesine düşmüş, polis de sabah saatlerinde bölgeyi güvenlik kordonuna almış ve incelemelerde bulunuyordu. Mahallede özellikle kurşunların camlardan evin içine girmesi dikkat çekerken, yurttaşlar ve Belediye Başkan Yardımcısı Acet, bilinçli olarak hedef seçildiklerini ve mahallelerine hedef gözetilerek ateş açıldığını söylüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık