Ana Sayfa Urfa Haberleri BELEDİYE ÇEVRE GÜZELLEŞTİRME ÇALIŞMASI BAŞLATTI

BELEDİYE ÇEVRE GÜZELLEŞTİRME ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, kentteki görüntü kirliliğinin önüne geçmek için çalışma başlattı.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2012 Perşembe 17:59
BELEDİYE ÇEVRE GÜZELLEŞTİRME ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, kentteki görüntü kirliliğinin önüne geçmek için yürüttüğü çalışmaları kapsamında Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 9 iş hanının cephesinin güzelleştirilmesi için çalışma başlattı.

İş hanlarının dış cephelerinin görüntü kirliliğinden kurtulmasına yönelik başlatılan çalışmaları ŞanlıurfaBelediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, kendi işçileri, kendi malzemeleri ve kendi imkanlarıyla yapıyor. Kentin en işlek bulvarı üzerindeki iş hanlarının cephe sağlıklaştırmasını tamamlayan Belediye ekipleri; yapılacak çalışma ile tabela ve görüntü kirliliğini ortadan kardırmayı planlıyor. Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Palalıoğlu, geçmiş yıllarda çeşitli semtlerde badana çalışması yaparak görüntü kirliliğini ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Kentte bugüne kadar 6 bin 861 metrekare sıva ile boya yapıldığını da hatırlatan Palalıoğlu, ayrıca bina, apartman yada iş yerlerinin dış cephesine boya yapmak isteyen vatandaşlara ücretsiz iskele verdiklerini vurguladı. Kentte şu ana kadar 250 dükkanın sundurma ve tabelasını da yaptıklarını anlatan Palalıoğlu, bulvar üzerindeki iş hanlarının oluşturduğu görüntü kirliliğinin de kısa sürede tamamlanacak çalışma ile sona ereceğini kaydetti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık