Ana Sayfa Urfa Haberleri Belediye, İstihdama Yönelik 2 Kurs Daha Açtı

Belediye, İstihdama Yönelik 2 Kurs Daha Açtı

Şanlıurfa Belediyesi kurduğu kadın destek merkezlerinde verdiği 30 civarındaki kurslarına 2 yeni kurs daha ekledi.

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2013 Pazar 20:36
Belediye, İstihdama Yönelik 2 Kurs Daha Açtı

Bu kurslardan biri İşaret Dli Kursu diğeri ise Adli Kalem İşleri kursu. Adli Kalem İşleri Kursları Şanlıurfa Belediyesi Süleymaniye Meslek Edindirme Merkezinde başlarken, İşaret Dili Kurslarına ise kayıtlar devam ediyor. Bu kurslardan yararlanmak isteyenlerin Süleymaniye, Ferah Kent, Topdağı, Eyüp Kent ve Hayati Harrani’deki Kadın Destek Merkezlerine müracaat etmeleri gerekiyor.


Adili Kalem İşlerine bugüne kadar 25 bay ve bayanın kurs görmek için müracaat ettiği bildirilirken kayıtların da devam ettiği öğrenildi. 3 ay sürecek olan Adli Kalem İşleri Kursunun 120 saat olduğu bildirildi. Haftada iki gün verilen Adli Kalem İşleri kursunu Şanlıurfa Barosundan 4 avukat veriyor. Adli Kalem İşleri Kurslarından mezun olanlara sertifika verileceği ve bu kursları bitirenlerin çeşitli hukuk bürolarında iş bulma avantajlarının olduğu bildirildi.18 yaşını dolduran ve lise ile üniversite mezunu olanların müracaat ettiği Adli Kalem İşleri Kurslarına katılanların hukuk bürolarındaki vasıflı elaman sıkıntısını ortadan kaldıracağı bildirildi.İŞARET DİLİ KURSUNA KAYITLARI HALEN DEVAM EDİYOR


Şanlıurfa Belediyesi Kadın Destek Merkezlerinde yürüttüğü kurslarda İşaret Dili Kursu için kayıtlarını halen sürdürüyor. Müracaat etmek isteyenlerin kendi mahallelerinde Şanlıurfa Belediyesine ait Kadın Destek Merkezlerine müracaat etmeleri gerekiyor. Bu kursun da 3 ay süreceği ve haftada 2 gün olacağı bildirildi. Toplamda 120 saat verilecek bu kursta, sertifika alanların hastanelerde, sağlık ocaklarında ve çeşitli kurumlarda iş bulma imkânına kavuşacakları bildirildi. Şanlıurfa’da işaret dili konusunda kurumların vasıflı elaman bulmakta zorlandıkları için belediye’nin böyle bir kursu açtığı öğrenildi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık