Ana Sayfa Güncel Belediye Kaçak Yapılaşmaya Aman Vermiyor

Belediye Kaçak Yapılaşmaya Aman Vermiyor

Şanlıurfa Belediyesi Gecekondu Önleme ve Sosyal Konutlar Birimi, kaçak yapılaşmanın önüne geçebilmek amacıyla hazine ve belediye arazileri üzerine yapılan kaçak yapıları yıkmaya devam ediyorOsmanlı Mahallesi 3725’inci sokakta inşaat halindeki 1 adet ev, kaçak olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Sabah saatlerinde gerçekleştirilen yıkım yerine çok sayıda güvenlik güçleri sevk edildi. Yıkım sırasında yıkım ekiplerine direnen gecekondu sahipleri ve inşaat işçilerini polis engellemeye çalıştı. Şanlıurfa Belediyesi olarak özellikle kenar semtlerde kaçak yapı ve gecekondulaşmaya karşın büyük uğraş verdiklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı M.Emin İzol, “Gecekondulaşmayı ve kaçak ya

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2011 Çarşamba 15:23
Belediye Kaçak Yapılaşmaya Aman Vermiyor
Osmanlı Mahallesi 3725’inci sokakta inşaat halindeki 1 adet ev, kaçak olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Sabah saatlerinde gerçekleştirilen yıkım yerine çok sayıda güvenlik güçleri sevk edildi. Yıkım sırasında yıkım ekiplerine direnen gecekondu sahipleri ve inşaat işçilerini polis engellemeye çalıştı.

     Şanlıurfa Belediyesi olarak özellikle kenar semtlerde kaçak yapı ve gecekondulaşmaya karşın büyük uğraş verdiklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı M.Emin İzol, “Gecekondulaşmayı ve kaçak yapıyı engellemek amacıyla vatandaşlara ucuz arsa satıyoruz. Hatta satılan arsalara taksit imkânı bile sunuyoruz. Kaçak yapıyla mücadelemiz kesintisiz olarak devam edecek. Vatandaşlarımızdan daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Yapı işlemlerinin yasal çerçevede yapılması için Belediyemiz gerekli kolaylıkları sağlıyor. Yaptığımız denetimler tamamen halkımızın menfaatinedir. Büyükşehir olma yolundaki Şanlıurfa’da kaçak yapıyla mücadelemiz artarak devam edecektir. Kaçak yapıya geçit yok” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star