Şanlıurfa

Ana Sayfa Urfa Haberleri Belediye Meclisi, Maşuk Plan'ına İtirazları Reddetti

Belediye Meclisi, Maşuk Plan'ına İtirazları Reddetti

Şanlıurfa Belediye Meclisi Temmuz toplantısı tamamlandı. 4 gün süren Belediye Meclisi Toplantısı’nın ilk gününde meclise verilen önergeler görüşüldü.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2013 Cumartesi 10:40
Belediye Meclisi, Maşuk Plan'ına İtirazları Reddetti

Meclisin ikinci gününde ise 10 maddeden oluşan gündem maddelerine geçildi. Şanlıurfa Belediyesi Başkanlık Binası’nın zemin katındaki Meclis Salonu’nda bir araya gelen Meclis Üyeleri, Maşuk Bölgesi’ndeki taşınmaz mal satışı gündem maddesini oy çoğunluğu ile karara bağladı.


Ticari Taksi ve Durak Yönetmeliği konusundaki gündem maddesini ise komisyona havale etti. Komisyon incelemesini hazırlayarak bir sonraki meclis toplantısına getirerek meclis üyelerinin istişaresine sunacak. Karaköprü Belediyesi imar tadilatlarının, imar komisyonuna havalesi ile alakalı gündem maddesini de oy çokluğu ile karara bağlandı.

YÜCETEPE, MECLİS TOPLANTISINI DEĞERLENDİRDİ
Temmuz ayı toplantısının uzun sürmesinin gerekçesini Maşuk’ta yapılan plana itirazlara bağlayan Şanlıurfa Belediye Başkan Vekili ve Meclise Başkanlık eden M. Fevzi Yücetepe, şöyle konuştu:
“Temmuz ayı toplantımız biraz uzun sürdü. Daha önce bir plan yapmıştık. Maşuk ile ilgili. Akabinde onun uygulama imar planını yani 1/1000’liği yüce meclis karar altına aldı ve imar kanunun 18. maddesi karar da alındı. Dolayısıyla 1/1000’lik planımız askıdayken bu plana itirazlar olmuştu. Yüce mecliste bu Temmuz ayı toplantısında bu itirazları tek tek inceledi. Sonuçta 1/1000’lik plana yapılan itirazlar yüce meclis tarafından ret edildi. Dolayısıyla Maşuk’ta şuan 1/1000’lik planımız yürürlükte. 18. madde uygulaması kapsamında da çalışmalar başlamış oluyor” dedi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star