Ana Sayfa Urfa Haberleri BELEDİYE O YAZI HAKKINDA İNCELEME BAŞLATTI

BELEDİYE O YAZI HAKKINDA İNCELEME BAŞLATTI

Ajanslara düşen ''Urfalı Başkan adını mahyaya yazdırdı'' başlıklı yazı sonrasında, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı konuyla alakalı sorumlular hakkında soruşturma başlattı.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2014 Çarşamba 14:41
BELEDİYE O YAZI HAKKINDA İNCELEME BAŞLATTI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığının basına düşen haber sonrası yapmış oduğu basın açıklaması

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımız tarafından Ramazan Ayı’nın kent genelinde daha etkin yaşanması için bir takım çalışmalar yapılmış, şehrin muhtelif yerlerinde bilgisayar yazılımı ile vatandaşlarımızın Ramazan Ayı kutlanmıştır.

Bu kapsamda üst geçitler için kullanılan bilgisayar yazılımında, “Oruç Tut, Sıhhat Bul”hadisi “Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan” ve devamında “Hayırlı Ramazanlar”kutlama mesajı son olarak “Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç”in unvanı yazılmıştır.

Üst geçitler ve muhtelif yerlere asmak için hazırlanan; hazır matbu bilgisayar yazılımının sehven mahyada da kullanıldığının anlaşılması üzerine gerekli çalışma yapılıp “Oruç Tut, Sıhhat Bul, Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan” olarak düzeltmeye gidilmiş, sorumlular hakkında da inceleme başlatılmıştır.

Öte yandan Hadis ve vatandaşlarımıza yönelik kutlama mesajını görmeyerek, kamuoyunu bilinçli bir şekilde yanıltmak için sadece Büyükşehir Belediye Başkanımız Celalettin Güvenç’in ismi mahyada varmış gibi haberlerin de yapılması da ayrıca manidardır.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star