Ana Sayfa Urfa Haberleri BELEDİYE SANKİ İŞİNE GELMEYENLERİN BAŞVURUSUNU ALMADI!

BELEDİYE SANKİ İŞİNE GELMEYENLERİN BAŞVURUSUNU ALMADI!

Akçakale’de 18 itfaiye eri alımı için Türkiye’nin değişik illerinden ilçeye gelerek saatlerce sıra bekleyen işsiz gençler, kayıt süresinin bittiğini öğrenince adeta isyan ettiler.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2011 Perşembe 23:38
BELEDİYE SANKİ İŞİNE GELMEYENLERİN BAŞVURUSUNU ALMADI!
Akçakale’de 18 itfaiye eri alımı için Türkiye’nin değişik illerinden ilçeye gelerek saatlerce sıra bekleyen işsiz gençler, kayıt süresinin bittiğini öğrenince adeta isyan ettiler. Yüze yakın başvurunun mesai sona erdiği gerekçesiyle alınmaması üzerine Belediye binası önünde toplanan gençler, sorunun çözümü için Kaymakam’dan yardım istediler. Bir süre sonra kendilerine yardım sözü veren Kaymakam’a da ulaşamayan gençler, belediye hakkında şikayetçi oldu.

Akçakale Belediyesi’ne memur kadrosu üzerinden alınacak 18 itfaiye eri için 48 saat süreliğine başlayan başvuru işlemleri, önceki gün ‘mesai saati dolmadan sona erdi’ iddiası ortalığı karıştırdı. Yüzlerce işsiz genç müracaatlarının kasıtlığı alınmadığını öne sürerek, belediye yetkililerine tepki gösterdi.

İki gündür ilçeye gelerek sıra beklediklerini ancak müracaat yapamadıklarını dile getiren yüzlerce itfaiye er adayı yaşanan sorunun çözümü için yardım istedi. İstanbul, Gaziantep, Hatay ve daha birçok ilden Akçakale’ye gelerek başvurularını yapmak isteyen çok sayıda kişi 48 saat süren başvuru işlemlerinin ardından sürenin bittiğini öğrenince Kaymakam Şefik Aygöl’ü arayarak yardım istedi.

 

GENÇLER ARTIK KAYMAKAM’A DA ULAŞAMIYOR

Yaşadıklarını dile getiren itfaiye adayları mağdur olduklarını belirterek “Birçoğumuz başvuru yapmak için İstanbul’dan, Gaziantep’ten ve Bursa’dan gelerek başvurumuzu onaylatmak için sıra bekledik. Fakat iki gün içerisinde, yani toplam 48 saat içerisinde sadece ve sadece 20 kişinin başvurusu alındı. Listede bulunan 100 kişinin başvurusu alınmadı. Daha mesainin bitmesine zaman olmasına rağmen saat 16:05’te belediyenin kapılarını kapattılar ve alımı durduklarını söylediler. Bu kadar insan mağdur oldu. Sorunun ardından sıkıntımızı aktarabilmek için Akçakale Kaymakamlığına çıktık. Kaymakam Bey ‘126 kişinin başvuruları kesinlikle alınacak’ diye talimat verdi. Şu anda kaymakama da ulaşamıyoruz. Belediye başkanına da ulaşamıyoruz. Biz gerekli haklarımızı arayacağız. Akçakale Belediyesi yüzlerce vatandaşı mağdur etmiştir. Bu kadar gencin onuru ve gururuyla oynamıştır” diye konuştular.

Başvuru yapamayan adaylar yasal haklarını aramak için Akçakale Kaymakamlığına dilekçe vererek, konunun takibi için gerekli işlemlerin yapılmasını istedi. (İsmail ARSLAN-İPEKYOL)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star