Ana Sayfa Urfa Haberleri Belediyeden İftardan Sahura "Ramazan Mesaisi"

Belediyeden İftardan Sahura "Ramazan Mesaisi"

Şanlıurfa Belediyesi, ramazan ayı dolayısıyla dışarıda çalışan birimlerde görevli personeller için mesai saatlerini yeniden düzenledi.

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2013 Perşembe 04:25
Belediyeden İftardan Sahura

Fen işleri, ŞUSKİ, park bahçe, zabıta ve temizlik hizmetlerde görevli personelin çalışma saatlerinin değiştirildiği belirtildi. Bu kapsamda hizmetlerin aksamaması için bazı birimlerde iftardan sahura kadar bazı birimlerde ise sahurdan öğlene kadar mesai yapıldığı ve bu yöntemle halka daha verimli hizmet sunulduğu kaydedildi.

Belediye Başkanı Dr.Ahmet Başkan Fakıbaba da yaptığı yazılı açıklamayla sıcakların personelin çalışma performansını olumsuz etkilediğini, özellikle alt ve üstyapı çalışmalarını sürdüren ekiplerin güneşin altında çalışamaz hale geldiklerini bildirdi.

Sezonu iyi değerlendirmek için çaba gösteren ekipleri gayretlerinden dolayı kutlayan Fakıbaba, açıklamasında şunları kaydetti:

"Gerek altyapı gerekse üstyapı hizmetlerini yürüten teknik birim ekiplerimizin ramazan ayı olması ve sıcaklığın yüksek oluşu nedeniyle verimli bir hizmet gerçekleştiremedikleri gözlenmiştir. Bunun için mesai saatlerini yeniden düzenledik. İftardan sahura kadar, sahurdan öğlene kadar serin bir havada çalışmaya başlayan teknik personelimiz öğle sıcağı başladığında istirahata ayrılarak günlük çalışmalarını tamamlamaktadır. Özellikle Akçakale Ziraat Fakültesi Karşısı ve Akçakale Yolu'nda yürütülen alt ve üstyapı çalışmaları gece mesaisiyle sürüyor. Tüm cadde ve sokaklarımızı tozdan ve çamurdan kurtararak modern asfalt yollara ve kilit taşına kavuşturuyoruz. Hızla gelişen kentimizde ramazan ayında da hizmetlerimizi aksatmadan sürdürmekteyiz.''

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık