Ana Sayfa Urfa Haberleri BELEDİYELERDEN SURİYELİLERE YARDIM

BELEDİYELERDEN SURİYELİLERE YARDIM

AK Parti Mahalli İdareler Başkanı Abdülhamit Gül öncülüğünde toplanan AK Partili belediyeler, Şanlıurfa’da bulunan Suriyeli misafirler için yardım Tır’lar Şanlıurfa'ya ulaştı.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2014 Cumartesi 08:04
BELEDİYELERDEN SURİYELİLERE YARDIM

 Kocaeli, İstanbul ve Denizli gibi Büyükşehir Belediyelerine ait yardım TIR’ları Şanlıurfa’ya ulaştı.

 99. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nın ilk kez Ankara dışında yapılması ve bu kentin Şanlıurfa olarak kararlaştırılmasının bir nimeti olan tırlar dolusu yardım büyükşehir sınırlarında çadır kentlerde yaşayan Suriyeli misafirlere dağıtılacak.

 

 99. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılmak üzere Şanlıurfa’ya 1 gün önce gelen ve Suruç ilçesinde bir dizi temaslarda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerinden Mustafa Tepe ve Nihat Kılıç eşlik ederek, Suruç YİBO’daki Suriyeli misafirlere temsili yardım dağıttılar.

 

 Çocuk ve yetişkin kabanı, takım elbise v.b 13.500 adet giysinin yanı sıra 10.000 adet oyuncak, 4,000 adet çift kişilik battaniye yardımını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bizzat Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İnsanı Yardım Deposuna teslim etti.

 

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Akçakale ilçesinde barınan Suriyeli misafirlere gönderilen 5 adet insani yardım TIR’ı da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Koordinasyonunda ilçeye ulaştı.

 Konu hakkında bir açıklama yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, Şunları söyledi.

 

 Son olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilen insani yardım TIR’ı Şanlıurfa’ya ulaştı. 2 bin adet gıda yardım malzemesinin yer aldığı TIR, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Şubesi çalışanları tarafından insani yardım deposuna indirildi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık