Ana Sayfa Urfa Haberleri Belediyenin Eğittiği Kursiyerler Sınavdan Geçti

Belediyenin Eğittiği Kursiyerler Sınavdan Geçti

Şanlıurfa Belediyesi Süleymaniye Meslek Edindirme Merkezi’nde 2. Kademe Okuma yazma kursuna giden 16 bayan sertifika almak için sınava girdi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2011 Cuma 12:24
Belediyenin Eğittiği Kursiyerler Sınavdan Geçti
Yenişehir Halk Eğitim Merkezi tarafından sınavları gerçekleşen bayanlardan 11’i sınavı başarı ile geçti. Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Karavelioğlu ve Müdür Yardımcısı Celal Elmas’ın gözetmenlik yaptığı sınav 1 saat sürdü.

 

Türkçe, Fen, Matematik, Sosyal derslerinden toplam 20 sorunun sorulduğu sınavda ilkokul diploması özeliğine sahip sertifikaları, kursiyerlere önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan törenle verilecek.

 

Sınavla ilgili bilgi veren Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Karavelioğlu, ”Bu bayanlarımız zamanında okula gidememiş ya da okulunu aksatmış olanlardan oluşuyor. Şanlıurfa belediyesi Süleymaniye Meslek Edindirme Merkezinde okuma yazmayı öğrendiler. Birinci kademeyi de başarı ile tamamlayarak ikinci kademe kurslarına devam ettiler. Şimdi bu sınavda ikinci kademeyi başarıyla bitirenler ilköğretim diploması almış hükmüne geçecekler. Buradan alacakları sertifika ile ehliyet almak için bile müracaat edebilirler”dedi.

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da Sağnak yağış bereketi

Urfa'da Sağnak yağış bereketi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık