Ana Sayfa Spor Belgeleri Kim İncelecek?

Belgeleri Kim İncelecek?

Futbolda şike soruşturması kapsamında, savcılığın belgeleri bugün göndermesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2011 Çarşamba 20:15
Belgeleri Kim İncelecek?
Aydınlar, belgeleri 5 kişiden oluşan Etik Kurul üyelerinin inceleyeceğini belirtirken, liglerin başlama tarihine yönelik kararın da hafta sonu ya da en geç hafta başında verileceğini söyledi.

İşte Mehmet Ali Aydınları'ın açıklaması:

"KARARI ETİK KURULU VERECEK"

"Belgeleri Etik Kurulu inceleyecek ve kurul inceledikten sonra bir rapor verecek. 'Burada şike vardır, teşvik primi vardır veya yoktur' diyecek. Biz Etik Kurulu'nun kararına göre karar vereceğiz. Henüz şimdi geliyorum Federasyon binasına ve ne kadar belge geldi bilmiyorum. Biz hukukçu arkadaşlarımızla, Etik Kurulu ile görüşeceğiz, bize 'Biz şu kadar sürede karar verebiliriz' diyebilirlerse ona göre kararımızı belirleriz ama sanıyorum birkaç gün evrakları incelemeleri gerekir, ondan sonra karar verilir. Etik Kurulu 5 kişi. Ne kadar zamanda karar verilir bilmiyorum, henüz arkadaşlarla görüşmedim. Onların da belgeleri incelemeleri gerekir."

"BELGELERİ GÖRMEYECEĞİM"

"İstersem belgeleri görebilirim ama görmeyeceğim ben. Görmeyi etik bulmuyorum çünkü buradaki yönetim kurulunun kararı, Etik Kurulu'ndan gelecek karara göre talimatları uygulamaktır. Bizim 'Burada şike var veya yok, teşvik var veya yok' deme şansımız yok. Bizim statümüze göre bu kararı verecek olan yer Etik Kurulu'dur. Dolayısıyla incelemeyi yapacak olan yer de Etik Kurulu'dur ve bu kararı da Etik Kurulu verecektir. "

"LİGLERİN BAŞLAMA TARİHİNİ EN GEÇ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAŞINA KADAR AÇIKLAYACAĞIZ"

"Liglerin ertelenip ertelenmemesi kararını biz uzatmamak istiyoruz. Bu hafta sonu ya da önümüzdeki hafta başında liglerin başlayacağı tarihi, yani mevcut tarihte mi başlatacağız veya ertelememiz mi gerekiyor bunun kararını vermek istiyoruz."

"FENERBAHÇE YÖNETİMİ ŞİRKET BİRLEŞMESİ İÇİN GELDİ"

"Fenerbahçe Yönetimi'nin şirket birleştirmeleriyle ilgili bir kararı vardı. O konu hakkında bilgi almak için dün akşam geldiler Federasyon'a."(sabah)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Urfaspor şov yaptı: 3-0

Urfaspor şov yaptı: 3-0

Kurumsal

İçerikYukarı Çık