Ana Sayfa Urfa Haberleri BELSAN KENDİ ŞOFÖRÜNÜ ÖLÜME TERK ETTİ

BELSAN KENDİ ŞOFÖRÜNÜ ÖLÜME TERK ETTİ

Dün insanlık gerçekten ölmüş dedirten bir olay yaşandı. Şanlıurfa büyükşehir belediyesi kuruluşu belsan’a ait bir halk otobüsünde çalışan bir şoför şeker komasına girdi. Olay araçta şans eseri bulunan basın mensupları tarafından belsan merkeze bildirildi. Belsan’ın basın mensuplarına söylediği ise ilginçti. Aracı siz getirin.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2014 Pazar 08:32
BELSAN KENDİ ŞOFÖRÜNÜ ÖLÜME TERK ETTİ

Dünkü olayda halk otobüsünde basın mensupları ve duyarlı vatandaşlar olmasaydı.  Ciddi bir trafik kazası yaşanacaktı. Belki bazı vatandaşlar yaralanacak belki de ölüm olacaktı. Allahtan bu olay kazasız belasız atlatıldı. Fakat olay karşısında yaşanan ilgisizlik pes dedirtti. Neden mi bahsediyoruz. Hemen anlatalım.

 

Dün Şanlıurfa büyükşehir belediyesi kuruluşu olan belsan’a ait halk otobüsü Mehmet Akif Ersoy istikametinden çarşı istikametine geliyordu. Halk otobüsü birden zikzaklar çizmeye başladı. Durumun ciddi olduğunu gören vatandaşlar şoförün yanına geldiklerinde gözlerine inanamadılar. Çünkü şoför yarı baygın bir halde aracı sürmeye çalışıyordu. Şans eseri evlerine gitmek için aynı otobüste bulunan gazeteciler kaptanın durumunu sorduklarında kaptanın şeker hastası olduğunu ve şeker komasına girdiğini öğrendiler. Fazla zaman kaybetmeden durumu belsan merkeze bildirdiler. Daha önce parkomatların çalışma şartları ile gündeme gelen belsanın olay karşısında gazetecilere söyledikleri insanlığın öldüğünü bir kez daha gösterdi. Belsan bu durum karşısında birini göndermek yerine gazetecilere şoför kötüyse otobüsü siz getirin. Dedi. Belsan bununla da kalmadı otobüsün şoförünü provokasyon yapmakla suçladı.

 

Şoförün durumunun her geçen dakika kötüye gittiğini gören gazeteciler belsan yetkililerinin ilgisizliği karşısında insana değer vermemiz gerektiğini göstermek için aracı topçu meydanına kadar götürdüler.

 

Şimdi soruyoruz.

Halk otobüslerinde her saniyeyi kaydeden bir kamera olmasına rağmen ve her saniyesini izleyen belsan çalışanları bulunmasına karşın neden bu şöföre yardım gönderilmedi?

 

Acil durumlar karşısında belsan’ın acil kontrol ekibi var mı eğer yoksa böyle bir olayın olabileceği hiç düşünülmedi mi?

 

Gerek vatandaşın gerekse de otobüs şoförünün hayatını belsan önemsemiyor mu?

 

Belsan kendine ait olan bir aracı nasıl oluyor da başka birine aracı siz getirin diyebiliyor. Sonrasında oluşacak istenmeyen bir olayda belsan sorumluluk kabul edebilecek mi?

 

 

 

 

YORUMLAR
 • yorum2016-06-22 03:01:26uRFA BELSAN

  ÇOK DOĞRU BELSAN GÖREVİNDE ÜSTÜNÜLÜK KORUYOR YORUMLARI YAZAN KİŞİLER ALLAH BELASİNİ VERSİN

 • yorum2015-03-01 14:18:03bi nemrut giti biri geldi

  biz gırev yapalım görelim ne oluyor

 • yorum2015-02-14 12:22:11KAPTAN

  bızım ş.urfa belsan tasıma fırması ıcın elemanın canı bu kadar uzcuzdur neden dersenız hasan gıder velı gelır hesabı sofor kaza yapar soforden keser sofor mesaı yapar yemek yer arabada maasından keser sofor arabada cay ıcer maasından keser eee bukadarda olacak belsanı kım zengın edecek verdıklerı 1050 tl maası soforlere nasıl gerı alacaklarını hesaplıyor belsan sırketı onun ıcın ınsan hayatının onlar ıcın bır onemı yoktur NOT:::15-03-2015 TARIHINDE BUTUN SOFORLER KONTK KAPATACAK BILGINIZE SEVGILI Ş.URFALI HEMSERILERIM

 • yorum2014-12-09 06:54:43adnan demir

  ben olsaydım o aracı orada yakardım..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık