Ana Sayfa Kültür/Sanat Bendeyar Filmi, Heyecanla Bekleniyor

Bendeyar Filmi, Heyecanla Bekleniyor

Özellikle de batı dünyasına ve insanlarına müslümanların terörist olmadığını göstermek amacıyla yapılan filmi 14 Ekim'de vizyona giriyor.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2011 Cumartesi 04:09
Bendeyar Filmi, Heyecanla Bekleniyor
 Film; aksiyon sahnelerinde 'Matrix'i aratmayacak...
'Al Yazmalım' dizisinin 'Ahmet'i Ümit Olcay'ın canlandırdığı 'Bendeyar'; film boyunca dünyayı karıştırmaya çalışan Amerikalı ajanlarla mücadele edecek.
36 ayrı mekânda çekilen filmin müzikleri de Erkan Mutlu'ya ait.

Kolay olmayanı başarmak için yola çıktık Filmin yönetmeni Haşim Atken, filmini anlatırken şu ifadeleri kullanıyor: "İnsanlığın en merhametli dinini en aksiyon şekilde gösterebilmek kolay bir iş değil. Yunus'u Yavuz'un bedenine sokmak kolay bir iş değil. Mevlânâ'nın aksiyon ruhunu çağın diline söyletmek kolay değil. Kolay olmayanı başarmak için yola çıktık. Merhamet dinini terörist diye propaganda yapanlara İslâm'a yakışır keskin bir cevap. Ne olur bizi de kabul edin diye yalvaran değil İslam'a yakışan bir vakarla, boynumuzu bükmeden bir cevap. Kavga var, aksiyon var ama. Öldürmek mi? filme bırakalım onu. Mesajımız finalde"

36 ayrı mekân kullanıldı Filmin müzikleri sevilen sanatçı Erkan Mutlu tarafından yapıldı. Afşin Bey rolünde Ümit Olcay, Amerikalı ajan Sarah rolünde Yunan Devlet Tiyatroları mezunu Şemsa Deniz Tolunay, Akçakoca rolünde Haşim Atken, Amerikalı ajan George rolüyle ve tüm kavga koreografilerini de düzenleyen Kazım Çarman, Hasan rolüyle Yaşar Alptekin, İmam rolüyle Senai Demirci. Polis şefi rolüyle M. Ali Tuncer'i seyredeceğiz. İstanbul, Gölcük, Göynük ve Eskişehir Elagöz yaylaları da dahil 36 ayrı mekânda beş haftada bitirilen Bendeyar filminin çekimleri tamamlandı. Sinemaseverlerin merakla beklediği film sezonun en ilginç filmi olacağa benziyor

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık