Ana Sayfa Urfa Haberleri Berat Kandil Mesajları

Berat Kandil Mesajları

Nevzat Bugenç,Hanif Düzme,Lütfi Kotan,Yusuf Eğilmez,.Ahmet Eşref Fakıbaba,Aslan Ali Bayık Berat Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladılar.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2013 Pazar 20:21
Berat Kandil Mesajları

Nevzat Bugenç

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Danışmanı Nevzat Bugenç , Berat Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.


Bugenç yayınladığı mesajında; "Berat, beraet" kelimesi "el-berâe;Beri olmak, aklanmak, temiz ve suçsuz çıkmak demektir.Mü'minlerin bu gece günah yüklerinden kurtulup İlâhî bağışa ermeleri umulduğu için de Berat Gecesi denmiştir. Bizde bu geceyi bir ticarethanede nasıl ki yıllık bir program çerçevesinde yürütülen ticari faaliyetler yıl sonunda o program esaslarına göre kontrol ve teftiş edilir. Kâr zarar hesapları yapılır. Kesin hesabın tespitinden sonra da gelecek yılın programı hazırlanarak şeklini alır.İşte 
her yıl tekrar edilen bu kontrol ve tespit işlemleri sayesinde ekonomik
hayatta istikrarlı ve sağlam bir ilerlemenin temini nasıl sağlanıyorsa aynen bu misalin ışığında manevi hayatımıza ve faaliyetlerimize de bakmamız gerekir.Bu faaliyetler için de Dünya, âhiret hayatının kazanılması için yaratılmış bir manevi ticaret yeri olduğuna göre, o ticaretle ilgili faaliyetlerin de yıllık muhasebeye tabi olması gayet tabiidir.Bizde bu geceyi bir ticari ganimet olarak bilip,boşuna tükettiğimiz ömür sermayesini bu kısa zaman diliminde kıymetlendirmemiz lazım.Bu duygu ve düşüncelerle gecesini en iyi şekilde değerlendirmiş ve beratını sağ tarafından almış olmak dileğiyle,gecenin başta Ülkemiz,İslam alemi ve insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.dedi

 

Ahmet Eşref Fakıbaba

 

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Haber: Fakıbaba'dan Berat Kandili Mesajı

 

 

Fakıbaba, yayınladığı mesajında; "Aziz milletimizin ve Şanlıurfalı hemşehrilerimizin Berat Kandilini kutluyor, insanlığın barış huzur ve saadetine ve bütün müminlerin affına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

Fakıbaba, rahmet, bereket ve bağışlama ayı olan Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, şu ifadeleri kullandı: "Bu gün ve geceler, dini ve toplumsal hayatımızda ilahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken anlardır. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz milletimizin ve Köşklü hemşehrilerimizin Berat Kandilini kutluyor, insanlığın barış, huzur ve saadetine ve bütün müminlerin affına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum."dedi

Lütfi Kotan

 

Viranşehir ilçe kaymakamı Lütfi Kotan, tüm Müslüman aleminin Berat Kandili'ni kutladı.

 

 


 

Haber: Kaymakam Lütfi Kotan'dan Kandil Mesajı

 

 

Viranşehir ilçe kaymakamı Lütfi Kotan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı "Berat Kandili'nin 'affedicilik' yönüne vurgu yaparak şunları kaydetti:

"Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan'ın müjdecisi Berat Kandili'nizi tüm kalbi duygularım tebrik ederim. Beraat affetmek anlamına gelir. Bu gecenin bereketi ile Yüce Allah'ın sınırsız affı, sonsuz merhameti, hadsiz yardımı tüm Müslümanların üzerine sağanak sağanak yağacaktır. Bu vesile ile İlahi affa mazhar olacak insanlar Ramazan'a tüm hata ve yanlışlardan arınmış bir şekilde gireceklerdir. Göklerin affediciliği yanında yerlerin sakini biz insanlarında birbirini affetmesi, birbirlerine rahmetle ve merhametle muamele etmesi lazım gelir. Bu şekilde affediş, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlık onuruna yaraşır bir geleceğin inşasına, insanlık aleminin barış ve huzuruna vesile olacaktır Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve Viranşehir hemşerilerimizin Berat Kandili'ni tebrik ederim." dedi

 

 

Yusuf Eğilmez

 

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Berat Kandili mesajı yayımlayarak, "Allah'u Teala'nın af kapılarını sonuna kadar açtığı mübarek kandilinizi tebrik ederim" dedi.

 

Haber: AK Parti'den Kandil Mesajı

 

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Berat Kandili nedeniyle yaptığı açıklamada bu geceyi manevi açıdan iyi değerlendirmek gerektiğini belirtti. Başkan Av. Eğilmez, "Böylesi kutlu bir gecede ellerimizi açarak yaratandan sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı bir toplum haline gelmemiz ve günahlarımızdan arınma vesilesi olması için dua ve niyazda bulunalım" dedi.

Mübarek gecelerin bir fırsat olduğunu ve bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Başkan Eğilmez; tüm İslam aleminin Berat kandilini kutladı.

 

Hanif Düzme

 

AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Hanif Düzme, Berat Kandili dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

 

Haber: AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Düzme'den Kandil Mesajı

 

AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Hanif Düzme, Berat Kandili dolayısı ile bir mesaj yayımladı. AK Parti İlçe Başkanı Düzme, "Mübarek gecenin ülkemize, İslam alemine hayırlar getirmesini yüce Mevla'dan diliyorum. Bu vesile ile tüm Hilvanlı kardeşlerimizin Berat Kandili'ni tebrik ediyorum" dedi.

 

Aslan Ali Bayık Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Beraat Kandili münasebetiyle yayınladığı mesajında “ Başta İslam Âlemi olmak üzere, tüm hemşerilerimizin kandilini kutlar dualarının kabul olmasını dilerim” dedi.

 

 

Bayık, Beraat Kandilini Kutladı

 

Bayık ”Tüm dünyanın barışa ve kardeşliğe ihtiyacının olduğu bu günlerde, ellerimizi açıp Cenabı Hakka yakarışta bulunalım. Yücelerin yücesi Hak Teâlâ’ya edeceğimiz dualar inşallah tüm insanlığın huzura kavuşmasına vesile olur “dedi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star