Ana Sayfa Siyaset Beşir Atalay AK Parti'nin adaylık ücretini açıkladı

Beşir Atalay AK Parti'nin adaylık ücretini açıkladı

AK Parti, milletvekili aday adaylığı için erkeklerden 5 bin, kadınlardan ise 2 bin 500 lira başvuru ücreti alacak. Engellilerden ise başvuru ücreti alınmayacak.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2015 Çarşamba 05:51
Beşir Atalay AK Parti'nin adaylık ücretini açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, AK Parti'nin genel seçim hazırlıklarıyla ilgili açıklama yaptı.

Atalay şöyle konuştu:

''Aday adaylık başvurusu 11 Şubat 2015’te başlayacak 20 Şubat’ta bitecek. Bu başvurular genel merkez ya da il teşkilatlarına yapılabilir. Biz daha önce bir ilke kararı aldık. Son kongrede teşkilatlarımızda yöneticiliğe aday olan ve seçilen kişiler için aday adaylık söz konusu olmayacak.

İl, ilçe başkanlığı, kadın kolları gibi görev alanlar aday adayı olamayacak. İstifa etseler dahi aday yapılmayacaklar. Bunu daha önce açıklamıştık. Teşkilat mensubu arkadaşlarımız aday adayı olmak için hiç istifa etmesinler. Belediye başkanlarımız belediye ve il genel meclisi üyelerimiz de aday adayı olmak için istifa etmesinler listeye giremeyecekler. Aday adaylarımızdan erkeklerden başvuruda 5 bin lira kadın adaylardan 2 bin 500 lira alınacak. Engellilerden ise hiç özel aidat başvuruda alınmayacak.

6 Mart'tan itibaren adayların tanınması için mülakatlar yapılacak. Adaylar için teşkilatlarımızın görüşlerini önemsiyoruz. 23 Mart-7 Nisan arasında genel başkan başkanlığında üst kurul çalışmalarıyla listemiz belirlenmiş olacak. Yine büyük bir seçim kampanyasına hazırlanıyoruz. Seçim kampanyamızın hemen hemen bütün çerçevesini belirledik. Müzik parçaları mitingler tüm bunların çerçevesini çizdik. Hedefimiz pozitif bir kampanya yapmak. Türkiye'ye bayram ve demokrasi bayramı şöleni yaşatmak hedefimiz var. Herhalde partimizin tanıtım kampanyası 15 Nisan civarı olabilir diye düşünüyoruz.''

kaynak:ntv.com.tr

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık