Ana Sayfa Siyaset BEYAZGÜL: TARİHİ BİR KARARIN AREFESİNDEYİZ

BEYAZGÜL: TARİHİ BİR KARARIN AREFESİNDEYİZ

AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Bu kongremiz selametin kaynağı olacaktır.Bu kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2015 Perşembe 18:53
BEYAZGÜL: TARİHİ BİR KARARIN AREFESİNDEYİZ

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı 5.Olağan kongresi hakkında bir basın açıklaması  gerçekleştirildi.İl binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan İl başkanı Zeynel Abidin Beyazgül şunları söyledi;

“Aziz milletimizin İstiklal ve istikbalimiz için vereceği tarihi bir kararın arifesindeyiz. AK Parti 14 yılın her gününü büyüme ve değişim isteyen bir ülkeye direnenlere karşı verilen haklı bir mücadeleyle geçirdi.14 yıl içerisinde kritik zamanlar geçirdik.Bu kritik zamanları biz halkımızla beraber sağduyulu bir şekilde atlattık.

 ‘AK PARTİ, SÜREÇ DÖNEMİNDE GEREĞİNİ YERİNE GETİRMİŞTİR’

Tüm dünyanın AK Parti iktidarını 14 yıl boyunca büyük bir hayranlıkla izlediğini belirten Beyazgül; “AK Parti, 27 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleşen 1.Olağanüstü Büyük kongrede Genel Başkanlığına Sayın Ahmet Davutoğlu’nu getirerek birlik ve sorumluluk içinde siyasette devamlılık ve uyumun en güzel örneğini ortaya koymuştur. AK Parti girdiği tüm seçimlerde olduğu gibi 7 Haziran’da da Türkiye’nin 13 yıllık kazanımlarını koruyup büyük hedeflerine ulaşmayı milli iradeden onay alarak gerçekleştirmek için yola çıkmıştı. Her seçimde olduğu gibi bu seçimler de de Milli iradenin kararını tereddütsüz kabul eden Ak Parti, gereğini süreç içerisinde yerine getirmiştir” sözlerinin altını çizdi. 

‘PARTİMİZİN HER KONGRESİNİN BİR ANLAMI VE MİSYONU VARDIR’

Beyazgül, “Şimdi aynı anlayışla 5.Olağan Kongre sürecimizi “Olağan Büyük Kongremizle” tamamlıyoruz.12 Eylül tarihi Türkiye’nin en talihsiz günlerinden biriydi.Çok şükür 2010 referandumu ile bu tarihin üzerindeki kara lekeyi kaldırdık.Şimdi 12 Eylül 2015’te, bu günü AK Parti 5. Olağan Büyük kongresi ile taçlandırıyoruz.Partimizin her kongresinin bir anlamı ve misyonu vardır.Şimdi aynı vazife 5. Olağan büyük kongresidir.Bu kongremiz Türkiye’nin demokratikleşme, kalkınma, ilerleme ve değerleriyle bütünleşme yolculuğuna, evrensel sorumluluklarına ara vermeden, tüm hızıyla devam etmesinin kaynağı olacaktır.Bu kongremiz, milletimizin Yeni Türkiye yolculuğuna devam etmesinin kaynağı olacaktır.Bu kongremiz, 1 Kasım’da tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır.Bu kongremiz, kardeşliğimize helal getirmeye çalışanlara karşı milli  iradenin güçlü sesinin kaynağı olacaktır.Bu kongremiz 2023, 2053, ve 2071’e selametle ulaşmamızın kaynağı olacaktır.Bu kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır.Birliğimizle, hedeflerimizle Yeni Türkiye yolculuğunun devam edeceği ve milletle olan sözleşmemizi parti olarak yeniden tazeleyeceğimiz 5. Olağan büyük kongremizin milletimize, ülkemize, siyasi hayatımıza ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyorum”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star