Ana Sayfa Urfa Haberleri Beykapısı'ndaki "Bit Pazarı", Parka Dönüşüyor

Beykapısı'ndaki "Bit Pazarı", Parka Dönüşüyor

Şanlıurfa Belediyesi, Beykapısı semtinde bulunan ve halk arasında "bit pazarı" olarak adlandırılan alanı park ve semt sahası olarak düzenliyor.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2012 Pazartesi 09:56
Beykapısı'ndaki
Şanlıurfa Belediyesi, Beykapısı semtinde bulunan ve halk arasında "bit pazarı" olarak adlandırılan alanı park ve semt sahası olarak düzenliyor.

Belediye basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, söz konusu bölgeyi tarihi Mahmutoğlu Kulesinin restorasyon çalışmalarıyla birlikte ele alan Şanlıurfa Belediyesi, mekanı bambaşka bir hale dönüştürdü.

Mahmutoğlu Kulesinin önünden başlayan, toplam 28 bin metrekarelik alan üzerinde yapımı devam eden ve ihalesi geçtiğimiz yılın mayıs ayında yapılan parkta, su gösterili meydan, düşük basamaklı amfi tiyatro, minyatür futbol sahası, çocuk Oyun alanları, fitnes alanı, açık ve kapalı otopark alanlarının yanı sıra gezinti yolları, anıt ve köprü bulunuyor.

Bu arada Şanlıurfa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce yaptırılan birçok park ve semt sahası, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, spora teşvik ediyor. Yapımı tamamlanan semt sahalarında gençler doyasıya eğleniyor
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık