Ana Sayfa Spor Bilek Güreşinde Avrupa 2.'si Olduk

Bilek Güreşinde Avrupa 2.'si Olduk

Bulgaristan'ın başkent Sofya'da yapılan 25. Avrupa şampiyonasında Türk Milli Takımı 58 madalya alarak Avrupa 2.si oldular

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2015 Pazar 17:05
Bilek Güreşinde Avrupa 2.'si Olduk

Bulgaristan'ın başkent Sofya'da yapılan 29 ülkenin katılımı ile gerçekleşen bu şampiyonada Türk Milli Takımı  58 madalya alarak tarihi bir başarı elde etti. Avrupa 2.si oldu.

Cumhuriyet Tarihindeki En Büyük Başarı

Şampiyona vücut geliştirme ve fitness federasyonu adına katılan Başkan Yardımcısı  ve Şanlıurfalı Spor adamı Sait Akdağ; "Cumhuriyet tarihi boyunca yakalanan en büyük başarı olduğunu söyledi"

Bilek göreşinin büyük başarısının görmemezlikten gelindiğinden yakınan Şanlıurfalı Spor adamı Sait Akdağ; "vücut geliştirme ve fitness federasyonunda 2006'da göreve geldiğindeŞanlıurfa'da bilek göreşi alanında sadece 2 milli sporcu vardı. bugün 20 tane milli sporcumuz var. Göreve geldiğimizde Şanlıurfa'da sadece bir tane derece yapan milli sporcumuz vardı. şu an 2 avrupa 2.'ciliği 3'de dünya 3.'lüğümüz var" diye konuştu.

Sait Akdağ, Milli takım olarak Avrupada aldığımız bu başarı ile beraber bu tür önemli spor dallarınında halk tarafında ilgi görmesini temenni etti.

 

 

Kaynak: www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star