Ana Sayfa Ekonomi BİM URFA'DA FABRİKA KURUYOR

BİM URFA'DA FABRİKA KURUYOR

Vali Celalettin Güvenç, BİM Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Latif Topbaş ve Ülker Grubu yetkililerini kabul etti.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2012 Çarşamba 22:13
BİM URFA'DA FABRİKA KURUYOR

Valilik basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Güvenç'in makamında kabul ettiği konuklar, Şanlıurfa'da yapacakları yatırımlar için yer tespitinde bulunmak üzere fikir alış verişinde bulundu.


Daha sonra 2. Organize Sanayi Bölgesi'ne geçen Vali Güvenç ve konukları, OSB Müdür Vekili Halil Dağ tarafından karşılandı. Heyete Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin de eşlik etti.


Hükümetin açıkladığı teşvik programı kapsamında 6. bölgede yer alan Şanlıurfa'ya yatırım yapmayı planlayan Ülker Grubu ve BİM Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Latif Topbaş, Şanlıurfa 2. Organize Sanayi Bölgesinde yer tespitinin ardından dondurma fabrikası açacaklarının müjdesini verdi.


İş adamı Topbaş, ilk etapta kurulması planlanan fabrikada yaklaşık 150 kişilik istihdam oluşturulacağını, ilerleyen aşamalarda da bu sayının artabileceğini söyledi.
Vali Güvenç de yatırımcılarla birlikte 2. OSB'de yer arayışında olduklarını belirtti.


Mevcut alternatifleri birlikte değerlendirdiklerini aktaran Güvenç, ''Ülker Grubu ile Sayın Topbaş bir dondurma fabrikası için karar verdiler. Biz de altyapı eksikliklerimizi gözden geçiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.''

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa Esnafını Sevindiren Haber

Şanlıurfa Esnafını Sevindiren Haber

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star