Ana Sayfa Dünya Bin Ladin'i fotoğrafı gerçek değil - VİDEO

Bin Ladin'i fotoğrafı gerçek değil - VİDEO

Usame bin Ladin'in cesedine ait olarak gösterilen kısmen parçalanmış yüz fotoğrafını yayımlayan Pakistan televizyonları, bunun gerçek olmadığını bildirerek yayından kaldırdılar.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2011 Pazartesi 19:16
Bin Ladin'i fotoğrafı gerçek değil - VİDEO
Pakistan'da birçok televizyon kanalı, fotoğrafı bu sabaha karşı öldürülen El Kaide liderine ait olduğunu teyit edemeyeceklerini açıklayarak yayımlamıştı. 

Geo TV'nin İslamabad Temsilcisi Rana Cevad, "Bu doğru fotoğraf değil. Daha önce 2009'da internette dolaşıyordu. Bunu yayımlarken şu anda gerçek olup olmadığını teyit edemeyeceğimizi belirtmiştik, daha sonra doğruladık ve yayından kaldırdık" dedi.

Diğer kanallar da fotoğrafı ekranlardan kaldırdı.

Fransız AFP ajansının fotoğraf servisi müdürü Mladen Antonov, fotoğrafı özel bir yazılımla tarayarak, Bin Ladin'in eski bir fotoğrafının üzerinde oynandığını tespit ettiklerini belirterek, "Sakal flu, montaj olduğu açıkça görünüyor" dedi.

Amerikan MSNBC kanalı da görüntünün üzerinde oynandığı uyarısında bulundu.

Bin Ladin kimdir?
Video için tıklayınız..."DENİZE GÖMDÜK"

Amerikan AP haber ajansı, ABD'li bir yetkilinin, askeri operasyonla öldürülen "Usama Bin Ladin'i denize gömdüklerini" söylediğini bildirdi.

Habere göre Amerikalı yetkili, "dünyanın en çok aranan teröristinin cenazesini kabul etmek isteyecek bir ülkenin bulunması zor olacaktı. Bu yüzden ABD onu denize gömmeye karar verdi" dedi.

Hassas ulusal güvenlik konularıyla ilgili adının açıklanmaması koşuluyla konuştuğu belirtilen yetkili,Bin Ladin'in nerede denize atıldığını söylemedi.

ABD: Cesedi alacak ülke çıkmaz diye denize gömdük

Habere göre Amerikalı yetkili, "dünyanın en çok aranan teröristinin cenazesini kabul etmek isteyecek bir ülkenin bulunması zor olacaktı. Bu yüzden ABD onu denize gömmeye karar verdi" dedi.

Habertürk Muhabiri Gülveda Özgür, New York'tan bildiriyor:  Denize atılma iddiaları endişe yarattı

Habere ABD'li yetkili, Bin Ladin'in cenazesine İslama göre muamele edilmesine karar verildiğini, İslami kurallar gereğince cenazenin 24 saat içinde defninin gerektiğini öne sürdü.

FBI YENİ "BİR NUMARA"YI AÇIKLADI

Usame bin Ladin'in kısmen parçalanmış yüzüne ait olduğu iddia edilen fotoğrafın photoshop ile yapıldığı ortaya çıktı. FBI da en çok arananlar listesinin birinci sırasındaki bin Ladin'i çizdi ve yeni "bir numarayı" açıkladı.Pakistan'da birçok televizyon kanalı, fotoğrafı bu sabaha karşı öldürülen El Kaide liderine ait olduğunu teyit edemeyeceklerini açıklayarak yayımlamıştı. Geo TV'nin İslamabad Temsilcisi Rana Cevad, "Bu doğru fotoğraf değil. Daha önce 2009'da internette dolaşıyordu. Bunu yayımlarken şu anda gerçek olup olmadığını teyit edemeyeceğimizi belirtmiştik, daha sonra doğruladık ve yayından kaldırdık" dedi. Diğer kanallar da fotoğrafı ekranlardan kaldırdı. Fransız AFP ajansının fotoğraf servisi müdürü Mladen Antonov, fotoğrafı özel bir yazılımla tarayarak, Bin Ladin'in eski bir fotoğrafının üzerinde oynandığını tespit ettiklerini belirterek, "Sakal flu, montaj olduğu açıkça görünüyor" dedi. Amerikan MSNBC kanalı da görüntünün üzerinde oynandığı uyarısında bulundu. 

Image

EN ÇOK ARANANLAR LİSTESİ YENİLENDİ

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), El Kaide lideri Usame bin Ladin'in bu sabah erken saatlerde yapılan operasyonda öldürülmesinin ardından "en çok aranan teröristler" listesini yeniledi. FBI'ın internet sitesinde Bin Ladin'in fotoğrafının altına, kırmızı bir bant üzerine beyaz yazıyla "öldü" yazıldı. Bin Ladin'in listeden çıkarılmasıyla birinci sıraya Adem Yahya Gadahn "yükseldi". Bin Ladin'in yardımcısı Eymen El Zevahiri ise üçüncü en çok aranan terörist oldu. El Zevahiri'nin başına konulan ödül 25 milyon dolar. İkinci sırada ise Daniel Andreas San Diego yer alıyor.TÜM VİDEOLAR

Operasyondan ilk görüntüler
Operasyon anı TV'lerde
İşte Ladin'in cesedi
Habertürk New York Muhabiri Gülveda Özgür bildiriyor
Habertürk Muhabiri Gülveda Özgür, New York'tan bildiriyor: Cesedin denize atılma iddiaları endişe yarattı
Doğu Ergil, Bin Ladin'in öldürülmesini değerlendiriyor
Mustafa Aydın, Bin Ladin'in öldürülmesini değerlendiriyor
Sinan Oğan, Bin Ladin'in öldürülmesini değerlendiriyor
Hüseyin Bağcı, Bin Ladin'in öldürülmesini değerlendiriyor
Habertürk New York Muhabiri Gülveda Özgür bildiriyor-2
Faruk Loğolu, Bin Ladin'in öldürülmesini değerlendiriyor
Hasan Köni, Bin Ladin'in öldürülmesini değerlendiriyor
Osman Bahadır Dinçer, Bin Ladin'in öldürülmesini değerlendiriyor
Özcan Tikit, Bin Ladin'in öldürülmesini değerlendiriyor
Habertürk Dış Haberler Müdür Ceyda Karan'ın değerlendirmesi
Cumhurbaşkanı Gül, Bin Ladin'in öldürülmesiyle ilgili değerlendirmede bulundu
Ümit Özdağ, Bin Ladin'in öldürülmesini değerlendiriyor
Mesut Hakkı Caşin, Bin Ladin'in öldürülmesini değerlendiriyor
Usame Bin Ladin öldü - 1
Usame Bin Ladin öldü - 2

(HABER TÜRK)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık