Ana Sayfa Urfa Haberleri BİNALARIN DIŞ CEPHESİ ARTIK TEK TİP OLUYOR

BİNALARIN DIŞ CEPHESİ ARTIK TEK TİP OLUYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent estetiği çalışmaları kapsamında Tekel Caddesi'nde bulunan binaların dış cephesini tek tip olarak düzenliyor.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2015 Çarşamba 06:03
BİNALARIN DIŞ CEPHESİ ARTIK TEK TİP OLUYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent estetiği çalışmaları kapsamında Tekel Caddesi'nde bulunan binaların dış cephesini tek tip olarak düzenliyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'nca yürütülen çalışmalar kapsamında kentin en işlek caddelerinden olan Tekel Caddesi'nde ve yönü Topçu Meydanı'na bakan binaların dış cephesini giydiriyor.

Çalışmalarda binaların dış cephesi yalıtım sistemi ile kaplanırken binada bulunan levhalar ve renkler tek tip oluyor.

Bunun yanında duvara monte edilen klimalar ise özel bir kafesinin içine alınarak çevre kirliliğin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Vatandaşlar Rıdvan Yankesen, Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarının mantıklı ve olumlu olduğunu ifade etti.

Bölgede Cafe işleten Fethiye Eylül ise "Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu dış giydirme gerçekten çok iyi. Özellikle Bahçelievler Mahallesi'nde yapılıyor olması bizim için daha iyi. Burası gerçekten çok aktif. Özellikle tek renk olması benim çok hoşuma gitti. İşletmeci olarak kentte yaşan biri olarak sonuna kadar destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
 • yorum2015-05-08 07:12:57deniz

  bahadır beye katılyorum cok iyi olur

 • yorum2015-05-07 02:43:30Bahadır ÖZTÜRK

  Çalışma ve Düşünce Olarak güzel ama uygulama yeri yanlış şimdi tekel caddesinin bir özelliği yok Topçu meydanına bakmasından başka yani ara sokakta bir yer. Asıl Uyğulama yeri olarak İpek yolu caddesi seçilmeliydi ilk etapta uygulama bu caddeden başlamalıydı
  Bu cadde bırakın Şehrimizi Türkiyenin en önemli uluslar arası yollarından ve caddelerinden biridir.Şanlıurfanın Doguya,Batıya, Kuzeye ve güneye alılan bağlanan tek yolu ve caddesidir.
  İPEKYOLU her gün binlerce aracın, insanın gelip geçtiği şehrin aynası niteliğinde olan aynı zamanda tarihi bir yoldur. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkililerine buradan sesleniyorum Lütfen en kısa zamanda bu cadde üzerinde cephe çalışaması başlatınız ve şehrimin hem tarihi hemde stratejik konumu olan bu caddesini görüntü kirliliğinden kurtarınız.
  İyi çalışmalar

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık