Ana Sayfa Güncel BİNALİ YILDIRIM'DAN DİYARBAKIR'DA KIŞANAK'A SERT SÖZLER

BİNALİ YILDIRIM'DAN DİYARBAKIR'DA KIŞANAK'A SERT SÖZLER

Başbakan Yıldırım Diyarbakır'da yaptığı konuşmada Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'a yüklendi: Teröre destek verdi, Bunu biliyoruz, gereğini yapacağız.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2016 Cumartesi 15:22
BİNALİ YILDIRIM'DAN DİYARBAKIR'DA KIŞANAK'A SERT SÖZLER

Devletin zirvesinin buluştuğu Diyarbakır'da Açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı sert sözlerle eleştirdi. 

"Diyarbakır'ın seçtiğiniz belediye başkanı Diyarbakır'ın dertleriyle, su problemiyle uğraşması gerekirken terör örgütüne lojistik destek vererek sizin paralarınızı terör örgütüne aktardı" diyen Yıldırım, "Bunu biliyoruz gereğini de yapacağız. Bu paraları terör örgütüne aktaranları fitil fitil burunlarından getireceğiz." dedi.

"PKK'NIN KÜRTLER DİYE BİR SORUNU YOK"

Başbakan Yıldırım, Diyarbakır'daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada "PKK terör örgütünün 'Kürtler' diye bir sorunu yok. Sizin sorununuz, Türkiye'nin sorunu PKK terör örgütüdür. Bu sorunu Türkiye'nin gündeminden çıkarmaya ahdettik, yemin ettik." ifadelerini kullandı.

GÜLTAN KIŞANAK'A SERT SÖZLER

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

Diyarbakır'ın dertleriyle, su problemiyle, kanalizasyon problemiyle, yol problemiyle uğraşması gerekirken terör örgütüne destek vererek, lojistik destek vererek sizin paralarınızı, sizin kaynaklarınızı terör örgütüne aktardılar. Bunu biliyoruz, gereğini de yapacağız. Bu paraları terör örgütüne aktaranları fitil fitil burunlarından getireceğiz.

 

"İSTER ÇUKUR AÇIN İSTER..."

Ne yaparsanız yapın, ister çukur açın, ister el yapımı bombalarla genç fidanlarımızı şehit edin, ister savunmasız, sivil vatandaşlarımızı katledin ama başaramayacaksınız. Siz de başaramayacaksınız, sizin sırtınızı sıvazlayan iç ve dış işbirlikçileriniz, siyasi uzantılarınız da asla başaramayacak.

"CUMHURBAŞKANIMIZ TARİHİ BİR KONUŞMA YAPACAK"

Bugün liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da tarihi konuşmasını yapacak ve Diyarbakır'ımızın, ülkemizin 2023 hedeflerine giderken yol haritasını sizlere ilan edecek."

DHA

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star