Ana Sayfa Urfa Haberleri Binici : Bakan Ergin'e Soru Önergesi Verdi

Binici : Bakan Ergin'e Soru Önergesi Verdi

Bdp Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici AKP iktidarı döneminde nüfus artışının yüzde 13, tutuklu ve hükümlü sayısının artışının yüzde 114 olduğunu belirterek, suç işleme oranlarındaki bu artışın nedenlerini sordu

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2011 Perşembe 12:42
Binici : Bakan Ergin'e Soru Önergesi Verdi
Bdp Şanlıurfa Milletvekili İbrahim BiniciAKP iktidarı döneminde nüfus artışının yüzde 13, tutuklu ve hükümlü sayısının artışının yüzde 114 olduğunu belirterek, suç işleme oranlarındaki bu artışın nedenlerini sordu. Bdp Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici AKP iktidarı döneminde nüfus artışının yüzde 13, tutuklu ve hükümlü sayısının artışının yüzde 114 olduğunu belirterek, suç işleme oranlarındaki bu artışın nedenlerini sordu Bdp Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici AKP iktidarı döneminde nüfus artışının yüzde 13, tutuklu ve hükümlü sayısının artışının yüzde 114 olduğunu belirterek, suç işleme oranlarındaki bu artışın nedenlerini sordu. 

Bdp'li Binici Adalet Bakanı Sadullah Ergin'nin yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi. AKP iktidarı döneminde tutuklu ve hükümlü sayısındaki artışın dikkat çekici boyutlara ulaştığını belirten Binici 2002'de 59 bin 429 olan tutuklu ve hükümlü sayısının Bakan Ergin'in Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı açıklamaya göre 31 Ekim tarihi itibariyle 127 bin 74'e yükseldiğini söyledi. Binici şu sorulara yanıt istedi: 

"İktidarınız döneminde Türkiye nüfusundaki artış oranı yüzde 13 iken, tutuklu ve hükümlü toplamındaki artış oranı yüzde 114 olması suç işleme oranlarında ciddi bir artış olduğunu göstermektedir. Suç işleme oranlarındaki artış ve bu artışın nedenleri konusunda herhangi bir çalışmanız var mıdır? Varsa bu çalışmada ortaya çıkan sonuçlar nelerdir? 2003'ten itibaren ve yıllar itibariyle suç türleri artış oranları nasıldır? Tutukluluk sürelerinin cezaya dönüştüğüne dair kamuoyunda oluşmuş genel kanaatin giderilmesiyle ilgili herhangi bir çalışmanız var mıdır? Cezaevlerinde yaşanmış intihar vakaları var mıdır? Cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin, Türkçe dışında süreli ve süresiz yayınlara ulaşması konusunda engellemeler var mıdır? 2003 itibariyle cezaevi personeline ilişkin olarak yapılan şikayet sayısı kaçtır. Bu şikayetin tasnifi nasıldır? Şikayete ilişkin olarak açılan idari ve adli işlem sayısı kaçtır? (ensonhaber)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık