Ana Sayfa Urfa Haberleri Binici : Sayın Öcalan'la Diyalog Kaçınılmazdır(video)

Binici : Sayın Öcalan'la Diyalog Kaçınılmazdır(video)

Barış ve Demokrasi Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Abdullah Öcalan'ın 90 günü aşkın süreden bu yana avukatları ile görüştürülmemesinin savaş ve ölümlerin artmasına zemin hazırladığı iddiasında bulundu.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2011 Pazar 14:13
Binici : Sayın Öcalan'la Diyalog Kaçınılmazdır(video)
Barış ve Demokrasi Partisi ŞanlıurfaMilletvekili İbrahim BiniciPKK elebaşıAbdullah Öcalan'ın 90 günü aşkın süreden bu yana avukatları ile görüştürülmemesinin savaş ve ölümlerin artmasına zemin hazırladığı iddiasında bulundu. 

Şanlıurfa'da bugün yapılan Bdp il kongresinde konuşan İbrahim Binici, İmralı çarptırıldığı ağırlaştırılmış hapis cezasını Abdullah Öcalan, hücresinde Kürt sorununa çözümler ürettiğini ileri sürdü. Kimliklerinin inkar edilmesi halinde kendilerine direnmek düşeceğini söyleyen Binici, şunları söyledi: 

" Kürtlerin statüsünün bir an evvel belirlenmesi Sayın Öcalan'la diyalog kaçınılmazdır. 21'inci Yüzyılda bir halkın kimliği, dili inkar ediliyor, yok sayılıyorsa o zaman bile bize direnmek düşüyor. 90 günü aşkındır, Sayın Öcalan avukatlarıyla görüştürülmüyor; bu da savaşın ve ölümlerin giderek artmasına neden olmasına zemin hazırlamaktır. Bir an evvel tecrit koşullarının kaldırılması İmralı Cezaevi'nin kapatılması, yine sayın Öcalan'ın sağlık ve özgürlüğünün koşullarının yaratılıp Kürt sorununun demokratik bir çözüm zemininde tartışılması ve olanaklarının yaratılması elzemdir." 

İbrahim BiniciKck operasyonlarıyla 5 bin kişinin rehin tutulduğu görüşünü savundu. 

video linki : http://www.haberler.com/bdp-li-binici-ocalan-in-avukatlarla-3095345-haberi/


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık