Ana Sayfa Urfa Haberleri Binici: Başbuğ ile Uludere'nin Üzeri Örtülmek İsteniyor

Binici: Başbuğ ile Uludere'nin Üzeri Örtülmek İsteniyor

Barış ve Demokrasi Partisi (Bdp) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasının, 'danışıklı dövüş' olduğunu iddia ederek, "Başbuğ, Uludere katliamının üzerini örtme bahanesiyle tutuklanmıştır ve kısa süre sonra dışarı çıkacaktır" dedi.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2012 Cuma 08:24
Binici: Başbuğ ile Uludere'nin Üzeri Örtülmek İsteniyor
Barış ve Demokrasi Partisi (Bdp)Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici,Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasının, 'danışıklı dövüş' olduğunu iddia ederek, "Başbuğ,Uludere katliamının üzerini örtme bahanesiyle tutuklanmıştır ve kısa süre sonra dışarı çıkacaktır" dedi.

Milletvekili Binici, bugün öğle saatlerinde Bdp İl Başkanlığı'nda partililerle toplantı yaptı. İl Başkanı Fatma İzol ve 50'ye yakın partilininkatıldığı toplantıda konuşan Binici,Şanlıurfa'da geçen hafta sonuUludere'de 35 köylünün ölümünü protesto yürüyüşünde olaylar çıktığını; gözaltına alınan 43 kişiden 12'sinin tutuklandığını hatırlatarak, "Tepkisini dile getiren arkadaşlarımız polisin saldırısına maruz kalmış, gözaltına alınmış ve tutuklanmıştır. Ama şu iyi bilinmelidir ki; Biz kimseye boyun eğmeyeceğiz" diye konuştu.

Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un, Uludere'de meydana gelen olayın ardından tutuklanmasının çok manidar olduğunu da vurgulayan Bdp Milletvekili Binici şöyle konuştu:

"AKP tarafından hesap sorma adına, Uludere katliamının üstünü örtme bahanesiyle İlker Başbuğ gözaltına alındı ve tutuklandı. Aslında danışıklı dövüştür ve yemin ederim, çok kısa sürede İlker Başbuğ dışarı çıkacaktır. Bu böyle uygulanıyor. Kürt halkına özellikle Uludere katliamının üzerini bastırma adına gündemi değiştirmek için bu yapılmıştır. Yaşananları samimi bulmuyorum."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık