Ana Sayfa Urfa Haberleri Binici: Diha 'nın Yedek Muhabiriyim

Binici: Diha 'nın Yedek Muhabiriyim

Bdp Milletvekili.İbrahim Binici Ve BDP İl Başkanı Fatma İzol Hilvan İlçesinde Gazeteci Oldular Biri Milletvekili fotoğraf makinasını aldı İl Başkanı Fatma İzol İse kamerayı aldı vekile soru sordu

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2011 Pazartesi 17:39
Binici: Diha 'nın Yedek Muhabiriyim
Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde bugün yakalanan 38 gazeteciyi protesto etmek için Hilvan ilçesinde sokaklarda BDP şanlı Urfa mil. vek. ibrahim binici ve BDP Şanlıurfa il başkanı Fatma izol. iki gazetecinin kamera ve fotoğraf makinesini alarak ilçenin sorunlarını ve Türkiye gündemi ile soru sordular vatandaşlara.
BDP il başkanı Fatma İzol kameraman oldu, BDP Şanlıurfa milletvekili İbrahim biniciye soru sordu yakalanan gazetecileri ile ilgili acıkılama yapar mısınız? dedi .

Vekil binici ise: biz bugün yakalanan 38 gazeteciyi protesto ediyoruz  sayın başbakanımız recep Tayyip Erdoğan ve içişleri bakanı SaitNaim Şahin e sesleniyorum gazetecileri yakalayıp içeri atmaktan bırakın artık bizde gazetecilerin yedekleri olarak sokaklardayız halkımızla beraberiz sorunlarını dinliyoruz gazeteci olarak. biz basının yalnız olmadığını basının önemli bir rolü olduğunu ifade ederek demokratik özgür basının  susturamazlar  . Kürt halkının yayın kolu olan diha ve özgür gundem ve azadi velat çalışanlarını yakalanmasını protesto ediyorum biz buradayız gelip bizi de alsınlar dedi.bir an önce basın çalışanlarının bırakılmasını diliyorum dedi.
Milletvekili İbrahim binici ise vatandaş yaşar andınç’ a Hilvan ilçesi ile ilgili soru sordu su ,sorunu ,belediye çalışmaları ,pamuğu sordu .

Vatandaş Yaşar Andınç: suyumuzu ya Fırat nehrinden yada kuyudan alıp suluyoruz, pamuk un şu an cok ucuz gittiğini biz çiftcilerin perişan olduğumuzu dile getirerek sulama birliklerinin bir an önce Hilvan kurulması ve suyun bir an önce Hilvan gelmesi lazım dedi. Milletvekili İbrahim binici bol bol vatandaşın fotoğrafını çekerek onların sorunlarını dinledi .bir anda kendini kaptıran vekil in BDP Hilvan ilçe başkanı mükri vakar ,BDP il başkanı Fatma İzol ve partililer özgürgündem ve azadi velat gazetelerini vatandaşlara dağıttılar . 

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLI URFA(ufukturu.net)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık