Ana Sayfa Urfa Haberleri Binici :İmralı sürecini gerçekten destekliyoruz

Binici :İmralı sürecini gerçekten destekliyoruz

"İmralı süreci bir başlangıçtır ve bu başlangıçta da halkların kardeşliği örülecektir" dedi.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2013 Cumartesi 09:54
Binici :İmralı sürecini gerçekten destekliyoruz

BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici,

"İmralı süreci bir başlangıçtır ve bu başlangıçta da halkların kardeşliği örülecektir" dedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Adana İl Örgütü, Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta patriot savunma sistemlerinin konuşlandırılmasına tepki amacıyla açıklama yaptı.

ESP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Abidin Dino Parkı'nda yaptığı açıklamada, Adana'nın, ABD'nin kirli ve karanlık savaş planlarının üssü haline getirildiğini iddia etti.

BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici de, Adana'nın, bütün halkların birlikte yaşadığı mozaik olduğunu belirterek, "Halklar arasında hiç bir sorun yok. Ama gerçekten bu savaş politikaları, halkları bir birine düşürüyor. Savaş istemiyoruz" dedi.

Binici, ESP'nin Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi'nde düzenlediği

"Suriye'ye emperyalist müdahalede Türkiye'nin rolü" konulu panel öncesinde de gazetecilerin sorusu üzerine "İmralı sürecini gerçekten destekliyoruz. İmralı süreci bir başlangıçtır ve bu başlangıçta da halkların kardeşliği örülecektir, bu savaşa son verilecektir, ölüm haberleri gelmeyecektir. Bundan da hepimiz umutluyuz, toplumun hepsi umutlu. 10 yıl önce böyle bir girişim olsaydı belki Türkiye halkları ayaklanabilirdi. Ama bugün yüzde 90 barışı istiyor, kardeşliği pekiştirmek istiyor" diye konuştu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık