Ana Sayfa Urfa Haberleri Binici 'Toplu Mezar' İçin Bosna'yı Örnek Gösterdi

Binici 'Toplu Mezar' İçin Bosna'yı Örnek Gösterdi

Urfa Milletvekillerinden İbrahim Binici, Siverek'te ortaya çıkan insan kemikleri ile ilgili Bosna-Hersek örneğini Türkiye için istedi.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2013 Salı 17:32
Binici 'Toplu Mezar' İçin Bosna'yı Örnek Gösterdi

BDP'li Binici Meclis'te sunduğu yazılı önergesinde "Anayasamızın 98, TBMMİçtüzüğümüzün 104 ve 105. maddeleri gereğince Araştırma Komisyonu kurularak sorunun araştırılmasını arz ve talep ederiz" dedi.
Komisyonun kurulabilmesi için gerekçelerini de sıralayan Binici şu ifadelerine yer verdi: "Türkiye'de çöplüğe atılan cesetler ve toplu mezar zincirinin, şimdilik son halkası Siverek'te ortaya çıkarılmıştır. Yakın tarihte aynı vahşeti yaşayan Bosna-Hersek, Toplu Mezarları Araştırma Komisyonu ve DNA Laboratuarı kurarak, vahşice katledilmiş, kim olduğu, nerede ve nasıl yattığı belli olmayan kayıplarını arayıp bulmuş, geride kalan yakınlarının acılarını biraz olsun hafifletmiştir. Yeni bulunmuş olması hasebiyle Siverek'ten başlayarak tüm toplu mezarların araştırılması, sorumluların tespit edilmesi ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla bu komisyon kurulmalıdır."

 

 

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star