Ana Sayfa Urfa Haberleri Binici, Vatandaşları "Ben Buradayım" Mitingine Davet Etti (video)

Binici, Vatandaşları "Ben Buradayım" Mitingine Davet Etti (video)

Barış ve Demokrasi Partisi (Bdp) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici bildiri dağıtarak, vatandaşları çarşamba günü düzenlenecek, "Ben Buradayım" mitingine davet etti.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2012 Pazartesi 20:10
Binici, Vatandaşları
Barış ve Demokrasi Partisi (Bdp)Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binicibildiri dağıtarak, vatandaşlarıçarşamba günü düzenlenecek, "Ben Buradayım" mitingine davet etti.

Barış ve Demokrasi Partisi tarafından çarşamba günü Topçu Meydanı'nda "Ben Buradayım" mitingi düzenlenecek. Bdp Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da katılacağı açıklanan miting öncesi, BdpŞanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici,Bdp İl Başkanı Fatma İzol ve bir grup partili kent merkezinde bildiri dağıttı. Milletvekili İbrahim Binici, Atatürk Bulvarı üzerinde yürüyen vatandaşlara bildiri verip, Türkçe ve Kürtçe mitinge davet etti.

"BEN BURADAYIM"

Bdp'ye yönelik operasyonlara tepki göstermek amacıyla çarşamba günü miting düzenleyeceklerini söyleyen Binici, "Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve milletvekillerimizin katılımıyla geniş çaplı bir miting düzeliyoruz. Kürtçe 'Ez Lıvırım', Türkçe ise 'Ben Buradayım' anlamını taşıyan mitingimize vatandaşlarımızıbildiri dağıtarak davet ediyoruz. Mitingimizin amacı partimize ve demokrasi güçlerine karşı inkar ve imhaya yönelik yürütülen operasyon ve tutuklamalara dikkat çekmektir. Basit ve sıradan gerekçelerle partimiz hedef alınıyor, mitingimiz ile halkımızı bu konuda bilgilendireceğiz" dedi.

İbrahim Binici ve beraberindeki milletvekilleri, bulvar üzerinde gerçekleştirdiği bildiri dağıtımının ardından parti binasına döndü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star